Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modernizacja gospodarstw rolnych producentów trzody chlewnej i bydła mlecznego

Napisany przez agrofoto, 26 czerwiec 2015 · 13476 wyświetleń

Po długim oczekiwaniu 12 grudnia 2014 roku Komisja Europejska zatwierdziła Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 dla Polski. Pozwoli to polskim władzom w końcu uruchomić programy wsparcia dla szeroko rozumianego rolnictwa i obszarów wiejskich. Łącznie na realizację programu ze środków wspólnotowych i krajowych przewidziano ponad 13,5 mld euro.Udostępnij wpis:
Podziel się opinią:

10 slajdów


Według pana Tomasza Żydka z Kancelarii Prawnej Żydek & Pliszka sp.j. PROW 2014–2020 jest w powszechnej opinii prawdopodobnie ostatnim tak znacznym wsparciem dla polskiego rolnictwa ze strony Unii Europejskiej. Fakt ten powinien zachęcać podmioty działające w branży rolnej do maksymalnego wykorzystania istniejących możliwości. Łączna kwota programu ustalona jest bowiem na ponad 13,5 mld euro.

 

Niestety w porównaniu z PROW 2007–2013 wprowadzono wiele ograniczeń w korzystaniu z działań inwestycyjnych, przede wszystkim stosując kryterium wielkości ekonomicznej, wykluczające ze wsparcia gospodarstwa największe.
 

Zdjęcie
hodowca94
cze 26 2015 14:29

Korzystać BUAAAhaha chyba zamykać , jeszcze i wy propagand siejcie .We Franci ziemia po 3000- tys za ha dopłaty do produkcji i nie ma komu inwestować a w tej chorej Polsce durnota ciemnogród przebija się po 50-70 tyś za ha za te piachy nękane suszą.A potem płaczą bo nie ma na kredyty.

 • Raportuj

Popieram kolegę!! wszystko padnie a nie inwestycje...

 • Raportuj

Lepiej weźcie się za robotę a nie gadacie, że nic się nie opłaca. Jak się nie chce robić to wszytko się nie opłaca. 

 • Raportuj
Zdjęcie
hodowca94
cze 30 2015 11:50

Jak lubisz zapir@@@ć za darmo jak głupi na kredyty i dilerów, właścicieli fili i producentów którzy, tylko z tej ciemnoty ze wsi się śmieją i żyją jak Pany w odróżnieniu od rolników to zapi###aj ,ale mądrych ludzi w tonie mieszaj. Unijny kołchoz tak można dzisiaj nazwać Polskę. Koszty produkcji przewyższają opłacalność ,trzeba być ślepym i głupim żeby tego nie widzieć.No ale jak ktoś napier***ł kredytu na h&&w ile ,,sam mam trochę do spłacenia'' to się nie dziwię ,że sobie niektórzy wmawiają że jest dobrze ,bo jaki maja wybór i trzeba być skończonym nie%%%em żeby nadrabiać ilością ,bo do tego dąży ten unijny system tylko ja zapier%%%ał od świtu do nocy jak chory psychicznie nie będę. 

 • Raportuj

Ciekawe jak to będzie. Sami wzięliśmy trochę na ostatni prow ale szybko się spłaciło. Ale jak znajomi pobrali do dechy to teraz maja te nowe maszyny i kredyty do dechy i coraz niższe dochody a roboty i nerwów to do oporu. Także na sam koniec to bilans wcale nie wygląda tak ciekawie. Najlepiej wyszły na tym fabryki sprzedawcy i banki a dla rolnika została robota. Dają ale trzeba 10 razy się zastanowić czy warto brać.

 • Raportuj
Zdjęcie
hodowca94
cze 30 2015 15:05

Dokładnie ta cala ta unnia i jej dotacje służyły jedynie temu ,aby napędzać gospodarkę za nasz pieniądze a jak przyszło co do czego i ruski zablokował rynek zbytu to nie ma komu wziąć za to odpowiedzialności .A nie dość ,że sytuacja jest kolokwialnie mówiąc ,,do d*py'' i nie napawa optymizmem  to jeszcze dalej namawiają na inwestycje i od razu dobry sznur do tego i miejsce na cmentarzu.Ja w tej chwili mam 0,95 netto za L mleka padaka, porażka i nie wiem co jeszcze na to powiedzieć ilość +- 20 tys/miesięcznie i co dalej mam zwiększać ? Jeszcze trochę i wszystko będzie puste stało pójdzie się do roboty i przynajmniej będzie spokój  i życie jak normalny człowiek a nie niewolnik i parobek unijny. Jeszcze żeby cena była to bym nic nie mówił ,ale napier%%ac za darmo i czekać na poprawę sytuacji ? To ja powiem coś tym co mają jeszcze 1,30-1,10 poczekajcie jeszcze ze 3-4 michy i wy po 0,90 będziecie mieli. Na poprawę NIE MA O LICZYĆ. Nami tak się przejmują jak tym gównem co spuszczają do ścieków.... Sami sobie będziemy radzić ,bo na pomoc nie ma co liczyć i żadne strajki nic nie dadzą a ci co myśleli że jak pojada i postoją na zakręcie to współczuje głupoty. Byłem na spotkaniu w Wawie i ten sowicki śmieć siedział do mnie 10m nie podał żadnych konkretów a tylko się pogrążał ze zdania na zdanie.

 • Raportuj

Aktualne informacje można znaleźć na forum - modernizacja gospodarstw rolnych.

 • Raportuj

Prawda jest taka że polak polaka w bagno wprawadza po pierwsze pośrednicy świnie po 3,2 a jak oni zawiozą to dostają ponad 4 zł po drugie mentalność odbiorców rzeźni jeśli rolnik sam by zawiózł do rzeźni 20 sztuk tuczników to 3,2 jeśli od sąsiada jednego drugiego weźmie pośrednik to ponad 4 i tu pytanie dlaczego, inna sprawa u nas nie ma mentalności ludzi z miasta lub nie miejących ziemi aby kupować bezpośrdnio od producenta (rolnika ) dlaczego tak jest że kupują np materiały do na budowę to idziemy do hurtowni producenta i tam bez pośredników dostajemy najniższą cene a czemu ludzie nie pójdą do rolnika np po mleko jajka chleb wiejski sery mięso zioła itp tylko do biedronki portugalskiego sklepu który nie dość że wyprowadza pieniądze za granice to jeszcze jedzenie jest tam pryskane specjalnymi preparatami aby można było je długo przechowywać, nie wierzę że jak by u nas była rozwinięta sprzedarz bezpośrednia tak jak np w angli i ceny rolnik nawet by miał równe z sklepowymi to że by się nie utrzymał a odbiorca tylko zyskuje ma wszystko świerze i dobrej jakości ale to sprawa do przemyślenia.

 • Raportuj

dziadkowie moich sąsiadów czekali na zbawce co na białym koniu przyjedzie sąsiedzi czekali na kołchozy i co ?,śladu po ich gospodarstwach nia zobaczysz. moi dziadkowie nie czekając chapali niekiedy i mnie to wkurzało niekiedy( to chapanie) i co ?przyjeż to zobaczysz, warto było .WojteK

 • Raportuj

A co z tymi ograniczeniami ... UE sobie wymyśli i kropka.

 • Raportuj

prawda jest taka że rolnictwo w polsce się nie opłaca co t jest 0,85zł za litr mleka? kpina

to samo mógłbym powiedzieć o opasach żeby na WBC za byka, który na żywo ważył 850kg dostać 8zł netto za kg mięsa ?

KPINA  k**wa

 

a te unijne dotacje to tak samo w pizde moga sobie wsadzić

przy obecnej sytuacji w ogóle nie warto się w to mieszać bo zamist jakoś żyć trzeba będzie jeszcze trochę włosy z głowy wyrywać i nerwy tracić na to skąd spłacac kredyty w bankach

a banki jak później mają trochę chociaz pomóc to mają cię w d*pie.. masz k**wa zapłacic na czas i ch*j ich to k**wa nie interesue

 • Raportuj