Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie preparaty w uprawie jęczmienia jarego stosuje BASF?

Napisany przez agrofoto, 17 czerwiec 2015 · 3559 wyświetleń

Jęczmień jary, mimo że jest wymagającą rośliną o słabym systemie korzeniowym i krótkim okresie wegetacji, doskonale sprawdza się w żywieniu zwierząt hodowlanych. Aby jednak otrzymać z jego uprawy odpowiednio wysokie i jakościowo dobre plony, należy wiedzieć, jak o niego zadbać.Udostępnij wpis:
Podziel się opinią:

7 slajdów


O tym, jakie preparaty proponują stosować specjaliści BASF, żeby wspomagać rozwój poszczególnych odmian jęczmienia jarego, mówiono 11 czerwca br. w Jarosławcu pod Środą Wielkopolską. W ramach Centralnych Dni Pola można tam było bowiem przyjrzeć się specjalnie przygotowanym uprawom zbóż, rzepaku, buraków cukrowych i kukurydzy. Prezentacje upraw miały na celu przedstawienie konkretnych zestawów preparatów ochronnych i wspomagających rozwój roślin, polecanych przez koncern chemiczny BASF.

 

Jednym z gatunków omawianych zbóż był jęczmień jary, hodowany w Polsce zarówno jako jęczmień browarny, jak i roślina z przeznaczeniem do konsumpcji i na pasze dla zwierząt. Ta wymagająca roślina o słabym systemie korzeniowym i krótkim okresie wegetacji doskonale sprawdza się bowiem w żywieniu bydła, trzody chlewnej, koni i owiec. Hodujący go rolnicy bardzo często podkreślają korzystny wpływ paszy jęczmiennej na jakość mięsa, słoniny, mleka i masła.

 

Aby jednak otrzymać z uprawy jęczmienia jarego plony o odpowiedniej wielkości i jakości, należy wiedzieć, jak o niego zadbać.
 

Na pewno problemem jest dobra ochrona herbicydowa, bo problemem jest miotła zwłaszcza, przynajmniej u mnie to możecie axiala 50 zastosować u mnie jesr czyto na polu po opryskó

  • Raportuj