Skocz do zawartości


Zdjęcie

Specjaliści BASF o jęczmieniu ozimym

Napisany przez agrofoto, 17 czerwiec 2015 · 3300 wyświetleń

Jęczmień ozimy charakteryzuje się największym zaraz po pszenicy potencjałem plonotwórczym. Dzięki temu, że wcześnie dojrzewa i schodzi z pola, możliwa jest bardzo dobra organizacja żniw. Jednakże jego wrażliwość na zakwaszenie gleby wymaga od rolników wiedzy o tym, jak wspomagać rozwój tych roślin.Udostępnij wpis:
Podziel się opinią:

7 slajdów


Jęczmień ozimy na tle innych gatunków zbóż wyróżnia się przede wszystkim specyficznymi wymaganiami siedliskowo-agrotechnicznymi, dotyczącymi głównie warunków klimatycznych, stosunków wodno-powietrznych i pH gleby oraz terminu i gęstości siewu. Jego słaba zimotrwałość, duża wrażliwość na zakwaszenie gleby i niedostatek w niej powietrza, podatność na wyleganie oraz wymaganie siewu wcześniejszego niż w przypadku innych zbóż ozimych oznaczają konieczność ścisłego przestrzegania zasad jego uprawy.

 

O tym, jakimi preparatami wspomagać uprawę poszczególnych odmian jęczmienia ozimego, można się było dowiedzieć na tegorocznych Centralnych Dniach Pola BASF 2015, które odbyły się 11 czerwca na polach należących do gospodarstwa Paul-Pon Polska w Jarosławcu pod Środą Wielkopolską.
 

duża wrażliwość na zakwaszenie gleby i niedostatek w niej powietrza, podatność na wyleganie oraz wymaganie siewu wcześniejszego niż w przypadku innych zbóż ozimych oznaczają konieczność ścisłego przestrzegania zasad jego uprawy - wszędzie jest koniecznie przestrzeganie zasad uprawy :)

  • Raportuj