Skocz do zawartości


Zdjęcie

BASF i kukurydza w Jarosławcu

Napisany przez agrofoto, 17 czerwiec 2015 · 3847 wyświetleń

Sukces w uprawie kukurydzy wyrażający się wysokimi plonami ziarna, a co za tym idzie wymiernymi zyskami, w dużej mierze zależy od przestrzegania podstawowych zasad prawidłowej agrotechniki. Do najważniejszych zalicza się wybór i odpowiednie przygotowanie stanowiska pod uprawę oraz nawożenie mineralne.Udostępnij wpis:
Podziel się opinią:

5 slajdów


11 czerwca br. na polach należących do gospodarstwa Paul-Pon Polska w Jarosławcu pod Środą Wielkopolską zorganizowano kolejne Centralne Dni Pola. W ramach wydarzenia przedstawiciele koncernu chemicznego BASF przygotowali hektary pól różnych upraw roślinnych. Na olbrzymich połaciach terenu można było oglądać efekty zastosowania wielu systemów ochrony i nawożenia mineralnego zbóż, rzepaku, buraków, czy właśnie kukurydzy.

 

Kukurydza staje się bowiem coraz ważniejszą rośliną uprawną w Polsce. Przede wszystkim stanowi ona bazę do produkcji pasz objętościowych w gospodarstwach nakierowanych na hodowlę bydła mlecznego. Ziarna kukurydzy mają również wszechstronne wykorzystanie spożywcze, a roślina ta może się ponadto stać podstawowym wkładem biogazowi. W związku z tym areał upraw kukurydzy w Polsce rośnie. Opracowywane są zatem kolejne sposoby ochrony roślin, mające zagwarantować jak najwyższy i najlepszy jakościowo plon
 

raczej na pierwszym miejscu jest liczba opadów

  • Raportuj
Czy coś się stanie kukurydzy jak ja zaprawie Systivą 333FS
  • Raportuj