Skocz do zawartości


Zdjęcie

Buraki cukrowe na Centralnych Dniach Pola BASF 2015

Napisany przez agrofoto, 16 czerwiec 2015 · 3342 wyświetleń

Uprawa buraków od lat zaliczana jest do tych, które przynoszą gospodarstwom rolnym znaczne i stabilne dochody. Jednocześnie jest to uprawa wymagająca dużych nakładów finansowych, dobrego zaplecza technicznego i niemałych umiejętności rolnika. Nie należy również zapominać o odpowiednio dobranej ochronie roślin.Udostępnij wpis:
Podziel się opinią:

4 slajdów


Przedstawiciele koncernu chemicznego BASF, z którymi można było porozmawiać na czerwcowych Centralnych Dniach Pola, otwarcie przyznają, że uprawa buraków cukrowych wymaga znacznych nakładów pracy, środków oraz dużej wiedzy rolnika. Wiedzą jednak, że mimo tego warzywo to odgrywa ważną rolę wśród upraw wielu polskich gospodarstw, a jego produkcja może być bardzo opłacalna. Należy jednak pamiętać, że bardzo ważna w uprawie tej rośliny jest właściwie dobrana i skuteczna ochrona przed szkodnikami i chorobami. Niezwykle istotny jest też wybór odpowiednich herbicydów.

 

11 czerwca br. na polach należących do gospodarstwa Paul-Pon Polska w Jarosławcu pod Środą Wielkopolską można było przekonać się o tym, jak prawidłowo dobrane zabiegi chemiczne mogą wpływać na plony buraka cukrowego.
 

Witam,

Jestem tutaj nowy, nie mam nic wspólnego z rolnictwem.

Jednak potrzebowałbym spore ilości wapna defekacyjnego(cukrowniczego), najlepiej 2- lub 3-sezonowego.

Czy ktoś z Państwa posiada na sprzedaż takie wapno?

Proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam,

  • Raportuj

Wapno granulowane po suszarni posiadam ;) tel 725010038  www.wapcalc.eu - strona w organizacji .

  • Raportuj