Skocz do zawartości


Zdjęcie

BASF pokazuje, jak dbać o pszenicę

Napisany przez agrofoto, 16 czerwiec 2015 · 5453 wyświetleń

Pszenica wciąż jest podstawowym zbożem konsumpcyjnym i paszowym, mającym decydujące znaczenie ekonomiczne dla większości gospodarstw rolnych w Polsce. Jednakże obecnie uzyskanie wysokich plonów dobrej jakości nie jest możliwe bez prawidłowej ochrony przed chorobami, szkodnikami i chwastami.Udostępnij wpis:
Podziel się opinią:

7 slajdów


Na Centralnych Dniach Pola, które odbyły się 11 czerwca 2015 roku (i zbiegły ze 150 urodzinami firmy BASF) na polach należących do gospodarstwa Paul-Pon Polska w Jarosławcu pod Środą Wielkopolską, można było oglądać efekty zastosowanych różnych systemów ochrony zbóż, w tym pszenicy ozimej.

 

Przedstawiciele firmy BASF są świadomi tego, że uprawa zbóż wymaga wiedzy o bardzo szerokim zakresie. Ważny jest termin siewu, sposób uprawy, nawożenie, ochrona chemiczna, dobór preparatów i terminy ich zastosowania, wybór odmiany, a na końcu zbiór i prawidłowe składowanie zebranych plonów oraz wiele innych. Należy pamiętać, że nie można wskazać tego jednego najważniejszego czynnika. Uwzględniając wszystkie aspekty dobrej praktyki rolniczej, dbając o środowisko, powinniśmy jeszcze mieć na uwadze efekt końcowy, czyli zysk. Naukowcy i chemicy firmy szukają zatem optymalnych rozwiązań, które pogodzą możliwości technologiczne, finansowe, oczekiwania co do wysokości i parametrów jakościowych plonów, a co za tym idzie również uzyskiwanych za nie cen.
 

prócz liści nic

  • Raportuj

Generalnie dobrze, że koledzy decydują się na kupowanie i stosowanie po prostu markowych środków, a nie tanich zamienników, po których trzeba robić oprysk drugi raz. U mnie akurat na chwasty jednoliścienne był stosowany axial50, na dwuliścienne lintur. Choć są trochę droższe to jednak o wiele skuteczniejsze. Pozdrawiam kolegów po fachu

  • Raportuj