Zaloguj się, aby obserwować  

BASF pokazuje, jak dbać o pszenicę

Pszenica wciąż jest podstawowym zbożem konsumpcyjnym i paszowym, mającym decydujące znaczenie ekonomiczne dla większości gospodarstw rolnych w Polsce. Jednakże obecnie uzyskanie wysokich plonów dobrej jakości nie jest możliwe bez prawidłowej ochrony przed chorobami, szkodnikami i chwastami.

7 slajdów
  1. BASF pokazuje, jak dbać o pszenicę
  2. BASF pokazuje, jak dbać o pszenicę
  3. BASF pokazuje, jak dbać o pszenicę

Na Centralnych Dniach Pola, które odbyły się 11 czerwca 2015 roku (i zbiegły ze 150 urodzinami firmy BASF) na polach należących do gospodarstwa Paul-Pon Polska w Jarosławcu pod Środą Wielkopolską, można było oglądać efekty zastosowanych różnych systemów ochrony zbóż, w tym pszenicy ozimej.

 

Przedstawiciele firmy BASF są świadomi tego, że uprawa zbóż wymaga wiedzy o bardzo szerokim zakresie. Ważny jest termin siewu, sposób uprawy, nawożenie, ochrona chemiczna, dobór preparatów i terminy ich zastosowania, wybór odmiany, a na końcu zbiór i prawidłowe składowanie zebranych plonów oraz wiele innych. Należy pamiętać, że nie można wskazać tego jednego najważniejszego czynnika. Uwzględniając wszystkie aspekty dobrej praktyki rolniczej, dbając o środowisko, powinniśmy jeszcze mieć na uwadze efekt końcowy, czyli zysk. Naukowcy i chemicy firmy szukają zatem optymalnych rozwiązań, które pogodzą możliwości technologiczne, finansowe, oczekiwania co do wysokości i parametrów jakościowych plonów, a co za tym idzie również uzyskiwanych za nie cen.
 

Oglądaj galerię

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto
Zaloguj się, aby obserwować  


2 komentarze


Rekomendowane komentarze

Generalnie dobrze, że koledzy decydują się na kupowanie i stosowanie po prostu markowych środków, a nie tanich zamienników, po których trzeba robić oprysk drugi raz. U mnie akurat na chwasty jednoliścienne był stosowany axial50, na dwuliścienne lintur. Choć są trochę droższe to jednak o wiele skuteczniejsze. Pozdrawiam kolegów po fachu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj