Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym w pole do zbioru zielonek?

Napisany przez agrofoto, 28 maj 2015 · 5818 wyświetleń

Zielonki i przygotowywane na ich bazie kiszonki są podstawą żywienia dużych zwierząt gospodarskich, a więc przeżuwaczy i koni. Liście, kwiaty i łodygi roślin pastewnych zawierają bowiem wszystkie podstawowe składniki pokarmowe, takie jak białko, węglowodany, niewielką ilość tłuszczów oraz związki mineralne i witaminy.Udostępnij wpis:
Podziel się opinią:

10 slajdów


Łąki i pastwiska stanowią około 13% całej powierzchni Polski. Według danych GUS użytki zielone w strukturze użytków rolnych zajmują ponad 21%. Intensywny chów bydła opasowego i mlecznego wiąże się jednak z coraz lepszym wykorzystaniem możliwości produkcji pasz objętościowych na posiadanych przez rolników gruntach ornych, czyli zagospodarowywaniu już posiadanych terenów. Zwłaszcza rolnicy posiadający gospodarstwa mleczne obsiewają swoje grunty przemiennie trawami, roślinami motylkowymi i gatunkami pastewnymi.
W żywieniu bydła pasze pochodzące z użytków zielonych stanowią około 50% pasz objętościowych. Drugie pół to kiszonka z kukurydzy, której uprawa w warunkach naszego kraju jest zdecydowanie droższa niż użytkowanie łąk. Aby zatem przygotować odpowiednią ilość pasz objętościowych, rolnicy muszą zaopatrzyć się w jak najbardziej wydajny park maszynowy nakierunkowany na zbieranie zielonek. To one bowiem, zarówno w formie zielonej, jak i przerobione na kiszonkę, stanowią podstawę żywienia bydła.
 

Litości... Jaki jest koszt owinięcia balota? 15-20zł jeśli weźmiemy super turbo owijarkę za 50 tyś która nigdy się nie zwróci.

  • Raportuj

Ogłoszenie! Wydzierżawie 15 hektarów łaki na drugi pokos . Łąki znajduja sie w miejscowości Jakubowice ,powiat Proszowicki,woj. małopolskie .zainteresowanie prosze o kontkat pod numer : 503603340 .pozdrawiam 
                                           Za Darmo !!! 

  • Raportuj

cześć mam pytanie o kosiarce  

krone easy cut 320 co myślicie o tym modelu rok produkcji 2007

 

  • Raportuj

 

cześć mam pytanie o kosiarce  

krone easy cut 320 co myślicie o tym modelu rok produkcji 2007

 

masz serie AM czy AMT   NA oku mam obie

  • Raportuj
Zdjęcie
Saturator
lip 13 2016 21:54

koso karwa nie wiecie czym pytanie na poziomo agrofoto

  • Raportuj