Skocz do zawartości

Mini galerie feedNowości w produktach BEDNAR FMT na rok 2017

Napisany przez agrofoto, 07 marzec 2017 · 4053 wyświetleń

Firma BEDNAR FMT jest prężnie rozwijającym się producentem maszyn rolniczych, specjalizującym się w maszynach do uprawy, siewu, nawożenia i rozdrabniania. Dzięki bliskim i silnym relacjom z rolnikami, BEDNAR FMT jest jednym z najbardziej innowacyjnych producentów gdzie projektowane i produkowane są maszyny o wysokiej wartości docenianej przez rolnika. Na 2017 rok wprowadza liczne nowości i innowacje w swojej ofercie. Zobacz najważniejsze z nich.


Nowoczesny system zarządzania stadem

Napisany przez agrofoto, 29 listopad 2016 · 2075 wyświetleń

22-23 listopada odbyło się Spotkanie Klubu Afimilk, organizowane przez firmę Alima-Bis Sp z o.o.


Jak uniknąć strat przy przygotowywaniu kiszonki?

Napisany przez agrofoto, 27 październik 2016 · 3016 wyświetleń

Technologia produkcji kiszonki polega na stworzeniu i utrzymaniu beztlenowego środowiska do przeprowadzenia fermentacji mlekowej. Pamiętaj, że tlen znajdujący się w kiszonce zawsze powoduje straty ekonomiczne! Podpowiadamy, jak ich uniknąć!


VitalFields wprowadza dodatkowe ułatwienia

Napisany przez agrofoto, 17 czerwiec 2016 · 5990 wyświetleń

Coraz więcej użytkowników przekonuje się, że system VitalFields jest niezbędnym narzędziem do planowania codziennej pracy na roli. Ostatnio zostały wprowadzone ulepszenia, które mają pomóc gospodarzom w jeszcze dokładniejszym zarządzaniu czasem i zadaniami. A że żniwa za pasem i prac na polu nie zabraknie, warto przyjrzeć się zmianom w VitalFields.


Co zrobić, aby zapewnić jak najlepsze warunki przechowywania kiszonki w silosie?

Napisany przez agrofoto, 24 maj 2016 · 4613 wyświetleń

Na południu Polski trwa zbiór traw z pierwszego pokosu. Sezon kiszonkarski można uznać za rozpoczęty. O jakości kiszonek decyduje jednak nie tylko jakość zebranego materiału, na którą wpływa m.in. faza rozwojowa, w jakiej znajdują się roślinny w momencie cięcia.


Jak mądrze wykorzystać środki unijne z programu Modernizacja PROW 2014–2020?

Napisany przez agrofoto, 08 kwiecień 2016 · 3358 wyświetleń

Inwestycje w podnoszenie innowacyjności gospodarstw prowadzą do większej konkurencyjności i opłacalności prowadzonej hodowli. Przy obecnej sytuacji na rynku rozważne i przemyślane decyzje dotyczące zakupu sprzętu rolniczego nabierają jeszcze większego znaczenia.
Jednym z możliwych kierunków wydatkowania środków pochodzących z budżetu unijneg...


Zarządzanie gospodarstwem proste jak nigdy dotąd!

Napisany przez agrofoto, 15 luty 2016 · 8215 wyświetleń

W natłoku codziennych obowiązków uzupełnianie księgi pól schodzi na dalszy plan, co w konsekwencji może oznaczać problemy podczas kontroli, gdy wymagane jest podanie informacji dotyczących chociażby środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw. Takich nieprzyjemności możemy uniknąć, korzystając z systemu VitalFields. Jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia. Jak?


Jak sprawdzić jakość przygotowanego TMR-u?

Napisany przez agrofoto, 29 styczeń 2016 · 5331 wyświetleń

W trakcie ogólnopolskiej konferencji firmy Blattin prof. dr hab. Zygmunt Kowalski pokazał hodowcom, jak w prosty sposób z użyciem sit mogą sprawdzić jakość przygotowanego w wozie paszowym TMR-u, a także porównał mieszanki przygotowane w dwóch rodzajach wozów: z systemem pionowym i poziomym. Rozdrobnienie i stopień wymieszania poszczególnych składników mieszaniny TMR wpływa bowiem na to, w jaki sposób krowy będą pobierać paszę. Przy nierozdrobnionym TMR-ze zwierzęta nie będą jadły „równo i od góry jak leci”, tylko będą wybierać smakowitsze elementy zadanej paszy....


Na co zwracać uwagę podczas zakupu wozu paszowego?

Napisany przez agrofoto, 27 styczeń 2016 · 4516 wyświetleń

Wóz paszowy to jedna z nielicznych maszyn w gospodarstwie mająca decydujący wpływ na wyniki naszej hodowli, jak również zdrowotność naszego stada. Oprócz tego trzeba zaznaczyć, iż jest on jedną z niewielu maszyn, które pracują przez cały rok.

Tak więc, wbrew pozorom, zakup wozu paszowego to skomplikowana i odpowiedzialna decyzja, a na jego wybór składa się bardzo wiele czynników. Oto one!


Złote Medale targów Polagra-Premiery 2016

Napisany przez agrofoto, 26 styczeń 2016 · 3773 wyświetleń

Targi Polagra-Premiery 2016 to okazja, żeby zobaczyć innowacyjne maszyny i funkcjonalne narzędzi rolnicze. Aż 38 produktów zostało nagrodzonych Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zobacz galerię wybranych wyróżnionych za unikatowość i znakomitą jakość maszyn.