Skocz do zawartości

Mini galerie feedJak skutecznie walczyć z muchami?

Napisany przez agrofoto, 21 lipiec 2017 · 947 wyświetleń

Mucha domowa to owad, który uprzykrza życie każdemu, bez wyjątku. Problemem nie jest tylko nachalność much, ale również to, że są nosicielami groźnych bakterii chorobotwórczych. O ile człowiek poradzi sobie z uciążliwym owadem, tak zwierzęta już nie. Dlatego powinniśmy zrobić wszystko, że zapewnić komfort i zdrowie naszych zwierząt hodowlanych.


Klika ciekawostek o MTZ Belarus

Napisany przez agrofoto, 14 lipiec 2017 · 4072 wyświetleń

Mińska Fabryka Traktorów została założona 29 maja 1946 i przez 70 lat swego istnienia zakład stał się jednym z największych producentów maszyn rolniczych na świecie. I aktualnie zatrudnia blisko 20.000 osób. W całej swojej historii, MTZ wyprodukował ponad 3 miliony ciągników, z czego ponad 500 tysięcy zostało dostarczonych do około 100 krajów.


Gdy mleko „leci na łeb, na szyję”

Napisany przez agrofoto, 14 lipiec 2017 · 2155 wyświetleń

Lato nie sprzyja produkcji mleka. Krowa bardzo źle znosi upały. Już temperatura przekraczająca 20 stopni przy wysokiej wilgotności wywołuje u krów stres cieplny, którego następstwem jest spadek produkcji mleka i wiele chorób metabolicznych....


Zarządzanie gospodarstwem może być prostsze

Napisany przez agrofoto, 31 maj 2017 · 1721 wyświetleń

Rolnik musi pamiętać o wielu rzeczach – o przestrzeganiu odpowiednich terminów agrotechnicznych, odpowiednim dawkowaniu nawozów i środków ochrony roślin, planowaniu płodozmianu czy prowadzeniu kartoteki pól. Te wszystkie informacje można przechowywać na kartce, można również w aplikacji służącej do zarządzania gospodarstwem, takiej jak VitalFields....


Nowości w produktach BEDNAR FMT na rok 2017

Napisany przez agrofoto, 07 marzec 2017 · 4768 wyświetleń

Firma BEDNAR FMT jest prężnie rozwijającym się producentem maszyn rolniczych, specjalizującym się w maszynach do uprawy, siewu, nawożenia i rozdrabniania. Dzięki bliskim i silnym relacjom z rolnikami, BEDNAR FMT jest jednym z najbardziej innowacyjnych producentów gdzie projektowane i produkowane są maszyny o wysokiej wartości docenianej przez rolnika. Na 2017 rok wprowadza liczne nowości i innowacje w swojej ofercie. Zobacz najważniejsze z nich.


Nowoczesny system zarządzania stadem

Napisany przez agrofoto, 29 listopad 2016 · 2612 wyświetleń

22-23 listopada odbyło się Spotkanie Klubu Afimilk, organizowane przez firmę Alima-Bis Sp z o.o.


Jak uniknąć strat przy przygotowywaniu kiszonki?

Napisany przez agrofoto, 27 październik 2016 · 3585 wyświetleń

Technologia produkcji kiszonki polega na stworzeniu i utrzymaniu beztlenowego środowiska do przeprowadzenia fermentacji mlekowej. Pamiętaj, że tlen znajdujący się w kiszonce zawsze powoduje straty ekonomiczne! Podpowiadamy, jak ich uniknąć!


VitalFields wprowadza dodatkowe ułatwienia

Napisany przez agrofoto, 17 czerwiec 2016 · 6665 wyświetleń

Coraz więcej użytkowników przekonuje się, że system VitalFields jest niezbędnym narzędziem do planowania codziennej pracy na roli. Ostatnio zostały wprowadzone ulepszenia, które mają pomóc gospodarzom w jeszcze dokładniejszym zarządzaniu czasem i zadaniami. A że żniwa za pasem i prac na polu nie zabraknie, warto przyjrzeć się zmianom w VitalFields.


Co zrobić, aby zapewnić jak najlepsze warunki przechowywania kiszonki w silosie?

Napisany przez agrofoto, 24 maj 2016 · 5108 wyświetleń

Na południu Polski trwa zbiór traw z pierwszego pokosu. Sezon kiszonkarski można uznać za rozpoczęty. O jakości kiszonek decyduje jednak nie tylko jakość zebranego materiału, na którą wpływa m.in. faza rozwojowa, w jakiej znajdują się roślinny w momencie cięcia.


Jak mądrze wykorzystać środki unijne z programu Modernizacja PROW 2014–2020?

Napisany przez agrofoto, 08 kwiecień 2016 · 3591 wyświetleń

Inwestycje w podnoszenie innowacyjności gospodarstw prowadzą do większej konkurencyjności i opłacalności prowadzonej hodowli. Przy obecnej sytuacji na rynku rozważne i przemyślane decyzje dotyczące zakupu sprzętu rolniczego nabierają jeszcze większego znaczenia.
Jednym z możliwych kierunków wydatkowania środków pochodzących z budżetu unijneg...