Najlepsza jakość kiszonek dzięki środkom do zakiszania DeLaval Feedtech -

blog-0463544001370241175.jpgJednym z głównych czynników, decydujących o wielkości produkcji mleka oraz jego jakości jest wartość pokarmowa zadawanych pasz. Kiszonki są dominującymi paszami objętościowymi w żywieniu przeżuwaczy. Ważnym elementem nowoczesnych technologii produkcji kiszonek jest stosowanie dodatków kiszonkarskich. Ich stosowanie jest konieczne, ponieważ produkcja kwasu mlekowego przez bakterie obecne w zakiszanym surowcu jest niewystarczająca.

 

Dodatki do zakiszania DeLaval Feedtech w naturalny sposób wspomagają procesy zachodzące podczas zakiszania. Są to preparaty biologiczne, zawierające żywe kultury bakterii kwasu mlekowego oraz enzymy.

 

Dodatki do zakiszania, zwane też zakiszaczami lub inokulantami, to odpowiednio dobrane szczepy bakterii kwasu mlekowego, mające za zadanie jak najszybsze obniżenie pH kiszonki do ok 4. Co gwarantuje możliwość długotrwałego jej przechowywania bez większych strat wartości pokarmowych. Największe doświadczenie ze stosowaniem inokulantów do zakiszania pasz mają Amerykanie, gdzie uniwersytety takie jak Uniwersytet w Wisconsin, w Delaware czy Kentucky specjalizują się w metodach konserwacji pasz. W USA odbywają się również światowe targi World Ag Expo Forage Challenge, których celem jest propagowanie wiedzy pozwalającej na przygotowywanie kiszonek o jak najwyższej jakości. W 2013 roku na tych amerykańskich targach przeprowadzono konkurs, gdzie przeanalizowano jakość kiszonek zakiszanych przy udziale dodatków kiszonkarskich. Najwyższą jakością odznaczyły się pasze zakiszane z użyciem preparatów DeLaval Feedtech, zawierających zastrzeżony wyłącznie dla DeLaval szczep bakterii MiLab 393.

 

Również DeLaval w Polsce podejmuje działania mające na celu propagowanie wiedzy na temat poprawy jakości pasz objętościowych. Wspólnie ze Spółdzielczą Mleczarnią Spomlek w Radzyniu Podlaskim podjęliśmy się organizacji "Szkoły Zakiszania", która obejmuje wykłady zagranicznych ekspertów, profesorów z Polskich uczelni oraz szkolenia praktyczne połączone z pokazami polowymi. Dotychczas odbyły się dwa spotkania szkoleniowe, w najbliższym czasie (czerwiec i wrzesień) zaplanowane są kolejne szkolenia z rozbudowaną częścią pokazowo-praktyczną.

 

 

 

Fot. Pierwsze spotkanie z bloku "Szkoła Zakiszania"

 

blogentry-69205-0-72096400-1370426566_thumb.jpgblogentry-69205-0-97609200-1370426612_thumb.jpg

DeLaval


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj