Skocz do zawartości
Zdjęcie

Nawozy z alg - z czego powstają?

Napisany przez Agrosimex, 31 styczeń 2013 · 1808 wyświetleń

Nawozy z alg - z czego powstają? Nawozy z ekstraktem z alg morskich są wytwarzane z kilku głównych gatunków wodorostów. Rosną one w różnych warunkach i przez to różnią się one między sobą właściwościami. Jedne z nich tworzą podmorskie łąki, inne lasy.Laminaria digitata

Dodany obrazek
Laminaria digitata – Brązowe wodorosty występujące w północnej części Oceanu Atlantyckiego. L. Digitata ma skórzaste, ciemnobrązowe liście, które dorastają do długości 15 m. Występuje często w pobliżu wybrzeży, gdzie tworzy rozległe łąki. W porównaniu z innymi algami cech*je się bardzo szybkim wzrostem – nawet 5% dziennie.


Ascophyllum nodosum

Dodany obrazek
Ascophyllum nodosumBrunatnice występujące w północnym Oceanie Atlantyckim. Roślina tworzy charakterystyczne owalne pęcherzyki powietrza pomiędzy liśćmi. Dorasta do długości 2 m. A. nodosum występuje najczęściej w osłonionych miejscach przy brzegu lub przy ujściach rzek. Rośnie dosyć wolno (0,5% dziennie). Algi te są zbierane do wytwarzania nawozów ze względu na wysoką zawartość makro- i mikroskładników pokarmowych, a także fitohormonów i aminokwasów.


Ecklonia maxima

Dodany obrazek
Ecklonia maximaE. maxima, zwana również morskim bambusem, występuje w południowym Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Afryki. Dominuje na spokojnych płyciznach (do 8 m), gdzie tworzy formacje przypominające lasy. Posiada jedną dużą pneumatocystę, która utrzymuje roślinę przy powierzchni.