Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.Zdjęcie

3 nawozy do poprawy żyzności

Napisany przez Agrosimex, 12 styczeń 2013 · 3382 wyświetleń

żyzność gleby Rosahumus Delsol wapnowanie kwasy humusowe użyźnianie pseudomonas putidia
Blisko dwie trzecie gleb w Polsce to gleby o małej żyzności. Przyczyny degradacji gleb to m.in. monokultura, brak nawożenia organicznego, ugniatanie pól przez ciężkie maszyny. Poniżej prezentujemy 3 nawozy, które mogą znacznie poprawić żyzność gleby i opłacalność uprawy.

Rosahumus – kwasy humusowe

Dodany obrazek


Rosahumus zawiera 85% kwasów humusowych z leonardytów, a także potas i żelazo. Kwasy humusowe są najważniejszym składnikiem próchnicy, decydującej o żyzności i potencjale plonotwórczym gleb. Nawóz ten poprawia stosunki wodno-powietrzne w glebie i modyfikuje strukturę gleby.

Zwiększa dostępność składników pokarmowych z rezerw glebowych i zastosowanych w nawozach mineralnych oraz poprawia ich wykorzystanie przez rośliny. Stymuluje rozwój systemu korzeniowego zwiększając odporność roślin na niekorzystne warunki pogodowe.

Stosowanie i dawkowanie Rosahumusu

Więcej informacji o nawozie Rosahumus: www.Rosahumus.pl

Delsol

Dodany obrazek


Nawóz stymulujący rozwój w glebie bakterii Pseudomonas Putidia, które wpływają dodatnio na rozwój sytemu korzeniowego oraz pobieranie fosforu i aktywizują życie biologiczne gleby. Delsol zwiększa transformację związków siarki w przyswajalne przez rośliny siarczany, co jest szczególnie istotne w uprawie rzepaku. Ponadto nawóz ten stymuluje mechanizmy obronne roślin chroniąc ich korzenie przed atakami czynników chorobotwórczych.

Korzyści ze stosowania nawozu Delsol:
  • Lepsze wykorzystanie zasobów fosforowych (w przypadku rzepaku pobieranie większe nawet o 100%).
  • Lepszy rozwój upraw, walka ze zmęczeniem gleby.
  • Szybszy rozwój korzeni.
  • Poprawa struktury gleby (zwiększona aktywność mikrobiologiczna gleby).
Stosowanie i dawkowanie Delsolu

Więcej o nawozie Delsol: Regenerator gleby Delsol

Oxyfertil

Dodany obrazek


Oxyfertil Mg 75/25 to doskonały nawóz wapniowy w formie granulatu. Zawiera 50% CaO i 25% MgO w formie tlenkowej. Szybko podnosi odczyn kwaśnych gleb, poprawia ich właściwości fizykochemiczne i strukturę, uzupełnia niedobory magnezu. Dzięki poprawie odczynu gleb zwiększa dostępność składników pokarmowych.

Stosowanie i dawkowanie Oxyfertilu