Skocz do zawartości

Agrosimex Blog feedBiologiczny regenerator gleby

Napisany przez Agrosimex, 11 luty 2013 · 7992 wyświetleń
tag gleba, żyzność, użyźnianie i 1 więcej...
Biologiczny regenerator gleby Na rynku polskim pojawił się Delsol, nawóz opracowany we Francuskim Instytucie Badań Mikrobiologicznych. Nawóz zawiera azot organiczny oraz „ Co-formulator” – zestaw substancji stymulujących rozwój w glebie bakterii Pseudomonas putidia i Pseudomonas fluorescens . Delsol poprawia żyzność gleby przeciwdziałając wyjaławianiu i zapobiegając zmęczeniu gleby...


Rusza Klub Fertygacyjny

Napisany przez Agrosimex, 01 luty 2013 · 1655 wyświetleń

Rusza Klub Fertygacyjny Już 22 lutego w Błędowie odbędzie się pierwsze spotkanie Klubu Fertygacyjnego, skupiającego sadowników zainteresowanych stosowaniem fertygacji w swoich gospodarstwach. Uczestnicy Klubu skorzystają z monitoringu i indywidualnie opracowywanych zaleceń.

Inicjatywa Klubu Fertygacyjnego jest skierowana do gospodarstw posiadających instalacje nawodnieniowe lub...


Nawozy z alg - z czego powstają?

Napisany przez Agrosimex, 31 styczeń 2013 · 1845 wyświetleń

Nawozy z alg - z czego powstają? Nawozy z ekstraktem z alg morskich są wytwarzane z kilku głównych gatunków wodorostów. Rosną one w różnych warunkach i przez to różnią się one między sobą właściwościami. Jedne z nich tworzą podmorskie łąki, inne lasy.Laminaria digitata

http://doradztwowarz...ia-digitata.jpg
Laminaria digitata – Brązo...


Czym są leonardyty?

Napisany przez Agrosimex, 23 styczeń 2013 · 3670 wyświetleń

Czym są leonardyty? Leonardyt jest miękkim, błyszczącym, szklistym mineraloidem barwy czarnej lub brązowej. Kopalina ta jest bardzo bogata w kwasy humusowe ,których zawartość dochodzi do 90 % . Leonardyty mają bardzo dobre właściwości poprawiające żyzność, dlatego mogą być wykorzystane również w rolnictwie.

Leonardyty

Nazwa leonardyt pochodzi od dr A. G. Leonarda, d...


Konferencje i spotkania sadownicze w 2013

Napisany przez Agrosimex, 23 styczeń 2013 · 2603 wyświetleń
tag sadownictwo, spotkanie sadownicze i 4 więcej...
Konferencje i spotkania sadownicze w 2013 Styczeń i luty jak zwykle obfitują w spotkania dla sadowników. 11 stycznia w Warszawie odbyły się targi MTAS. Na przestrzeni stycznia i lutego odbywa się seria Regionalnych Konferencji Sadowniczych Agrosimex . Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem wydarzeń w nadchodzących miesiącach.

Konferencje i spotkania sadownicze w 2013 roku...


Nawóz borowy nowej generacji

Napisany przez Agrosimex, 15 styczeń 2013 · 2327 wyświetleń
tag nawożenie, nawozy, bor, rheobor i 1 więcej...
Nawóz borowy nowej generacji Do tej pory w Polsce dostępne były 2 grupy nawozów borowych : boroetanoloamina oraz octaboran sodu. Rheobor to nawóz borowy nowej generacji, który dzięki swoim właściwościom jest wchłaniany przez roślinę w jedyne 2 godziny po aplikacji . Co zawiera i jak działa ten preparat?


Nawóz borowy Rheobor

http://doradca-rolni...ds/2012/02/r...


Rusza cykl konferencji Farmera

Napisany przez Agrosimex, 15 styczeń 2013 · 1325 wyświetleń
tag farmer, konferencja i 2 więcej...
Już na przełomie stycznia i lutego odbędzie się druga edycja regionalnych konferencji z cyklu "Przez innowacyjność do sukcesu" organizowanych przez magazyn Farmer . W trakcie konferencji omawiane będą zagadnienia z zakresu nawożenia i ochrony roślin.

W tym roku konferencję będą się odbywały w następujących lokalizacjach:
Woj. pomorskie – Stare P...


3 nawozy do poprawy żyzności

Napisany przez Agrosimex, 12 styczeń 2013 · 3377 wyświetleń
tag żyzność gleby, Rosahumus, Delsol i 4 więcej...
Blisko dwie trzecie gleb w Polsce to gleby o małej żyzności . Przyczyny degradacji gleb to m.in. monokultura, brak nawożenia organicznego, ugniatanie pól przez ciężkie maszyny. Poniżej prezentujemy 3 nawozy, które mogą znacznie poprawić żyzność gleby i opłacalność uprawy.

Rosahumus – kwasy humusowe

http://www.agrofoto....osahumus-kwa...