Skocz do zawartości
Zdjęcie

Ciężka praca – wymierne efekty

Napisany przez CaseIH, 03 październik 2012 · 2248 wyświetleń

Dodany obrazek


Pan Sławomir Grzegorz zarządza przedsiębiorstwem Agroterra w malowniczej okolicy województwa warmińsko-mazurskiego, w miejscowości Grabowiec. Gospodarstwo o areale ponad 4 tysiące hektarów powstało w 2000 roku, stworzył je pan Armin Stockem, właściciel spółek Montis oraz Agroterra. 460 ha to użytki zielone pod wypas koni sportowych i hodowanych. Pozostałe grunty przeznaczone są pod uprawę pszenicy i rzepaku. Agroterra jako pionier na tym terenie zaprezentowała nowoczesne ciągniki gąsienicowe marki CASE IH serii Steigery 9370. Od razu widać, że to główna siła w gospodarstwie specjalizującym się w produkcji roślinnej.

W poszukiwaniu oszczędności

Praca w gospodarstwie jest trudna. Trzeba szukać oszczędności, maksymalnie niwelować koszty. „Szukałem ciągnika ekonomicznego, ale z wysoką mocą - takiego, który bez trudu poradzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami. Nasze grunty znajdują się w większości na terenach podmokłych. - Z tego względu używamy ciągników Steiger 9370 na gąsienicach typu Quadtrac. Sprawdzają się podczas prac polowych w naszych warunkach. Dzięki tym maszynom osiągamy maksimum wydajności. Jeden człowiek w kooperacji z tą czerwoną maszyną jest w stanie zastąpić pracę 10 osób. Odważne decyzje opłacają się i nie należy bać się nowości. Z ciągnikami kołowymi mieliśmy problemy, przeliczając płaszczyznę zaparcia na masę maszyny, CASE IH Steiger 9370 wygrywa z innymi. Nowoczesne ciągniki są wygodne.

Dodany obrazek


Praca takim sprzętem to czysta przyjemność. Kabina jest wygodna, przestronna, wyposażona w automatyczną klimatyzację, fotel pneumatyczny, prostą w obsłudze konsolę. Wszystkie elementy służące do obsługi ciągnika są pod ręką, ważne aplikacje można obsługiwać bezpośrednio przy pomocy wyświetlacza. Układ stabilizacji jazdy, układ kierowniczy ze zmiennym przełożeniem i w pełni elektroniczne sterowanie układu kierowniczego ułatwiają kierowanie, zwiększają komfort i możliwości kontroli ciągnika podczas jazdy. Aby móc w pełni wykorzystać większą siłę naszego ciągnika, maszyna została wyposażona w system automatycznego zarządzania wydajnością, który łączy w sobie działanie elementów sterowania, silnika, przekładni. Z łatwością można dostosować obroty silnika do przełożenia i żądanej prędkości roboczej. Obsługa maszyny nie jest skomplikowana, – kontynuuje Sławomir Grzegorz.

Dodany obrazek


Owocna współpraca

W gospodarstwie znajdują się trzy maszyny marki CASE IH. Dwa CASE IH Steiger 9370
w wersji Quadrtrac oraz CASE IH Magnum 315. - Pierwszy ciągnik kupiliśmy w 2005, drugi w 2011 oraz, najświeższy nabytek, natomiast CASE IH Magnum 315 w styczniu 2012. Z marką CASE IH współpracujemy od początku istnienia gospodarstwa. Nasze ciągniki są serwisowane przez przedsiębiorstwo Mirtans z Płoskini. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy. Serwis działa bardzo szybko i sprawnie, co jest niezwykle istotne, choćby podczas wzmożonych prac w gospodarstwie.
Autoryzowany dealer CASE IH - Mirtrans umożliwił nam przetestowanie ciągników bezpośrednio w gospodarstwie. Gospodarz jest bardzo zadowolony z doskonałej współpracy swoich ciągników z pługiem ośmioskibowym lub z dwunastometrowym siewnikiem, dzięki czemu zyskuje na czasie. Wspomina również z jaką łatwością potrafi wykorzystać promień skrętu prowadząc dwudziestosiedmiometrowy skład, zawrócić na przestrzeniu 24 metrów. Podkreśla, że ciągniki o takiej mocy i właściwościach robią wrażenie na każdym. Wysoki komfort, wszechstronne zastosowanie, inteligentna technologia i wzrost opłacalności, to nasze oczekiwania, które zostały spełnione z nawiązką przez producenta CASE IH.

Dodany obrazek


Sprawdzona technologia połączona z komfortem i ergonomią klasy wyższej, jak również rezerwa mocy to decydujące czynniki, na które zwracamy uwagę. Silniki o wysokich osiągach zapewniają niskie zużycie paliwa w każdych warunkach pracy. Ciągniki CASE IH Steiger i Magnum są niezastąpione zwłaszcza w gospodarstwach wielkoareałowych takich, jak Agroterra. - Przeliczając spalanie tej maszyny do pracy, którą wykonuje, zużycie paliwa jest relatywnie niskie. Maszyny są dobre, trzeba mieć duże gospodarstwo, trzeba mieć również dobry osprzęt, by w pełni wykorzystać zalety tych ciągników. Maszyny te pracują od żniw do zasiewów. Praca u nas zaczyna się od 8 rano. Pracujemy zazwyczaj 12 godzin, w okresie żniw znacznie dłużej. W przyszłości planujemy zakup kolejnych ciągników marki CASE IH. Planujemy zwiększyć moc, gdyż rezerwa mocy otwiera wiele możliwości zastosowania dla tych którzy szukają niezawodnego, solidnego ciągnika. Pełna automatyka i zarządzanie mocą ułatwia operatorom pracę – relacjonuje zawiadujący gospodarstwem, który zna wszystkie ciągniki od tzw. podszewki, podkreślając, że do pełnej wiedzy o maszynie dochodzi się podczas jej użytkowania.

Dodany obrazek


Ostatnie komentarze