Skocz do zawartości
Zdjęcie

Doświadczenie Rzepak ozimy : Dolnośląskie Pola Cz.4

Napisany przez Dziedzio92, 04 październik 2011 · 2209 wyświetleń

Witam na kolejnymmoim wpisie do "blogu" :rolleyes: Dzis pokaże jaka różnica w ciągu tygodnia zaszła na polach rzepaku. Rolnica zwalczona na 8,3 ha wraz z tym pryskane bylo na grzyba środkami :
minuet
dursban

Dnia : 28-09-2011Klik Do Części 1
Klik do Części 2
Klik cz.3


03-10-2011


Pole:8,3ha

ARTOGA


Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Tydzień temu bylem na polach i powiem ze teraz widoczna różnica jest niż jak bylem na polu pomiędzy 2 a 3 częścią doświadczenia.
Artoga bardzo się poprawiła. Dogoniła wszystkie odmiany widoczne jest to na 4,75 ha, to powiem ze Artoga jest na równo z exquisite czego się nie spodziewałem , pomału luki widoczne w części 3 pomału zniknęły pomiędzy roślinami.

BELLEVUE


Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek


Mój faworyt się pogorszył, liczyłem ze będzie lepiej wyglądał i artoga tak go nie dogoni.luki sa jakie byly tydzień temu może ciut mniejsze ale mała różnica zaszła w ciągu tygodnia porównując do ArtogiCalifornium

Dodany obrazek

Dodany obrazek


Ta odmiana od lat jest na moich polach jak i u innych , tutaj duże różnice nie zaszły , nieduże rozkrzewienie nieduży przyrost masy
Pole 3,75 haCalifornium
Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek


Jak widac californium jest tutaj takie nawet nawet , lepsze nic na kawalku 8,3ha . Jednak nie jest rozkrzewiony tak bardzo
Bellevue
Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Jest odmiana na gleby mazaikowate ale w żwirku już nie jest tak pięknie <_< . Zobaczymy co czas pokaże

Pole 4,75ha
Artoga


Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Już lepiej wyglada na fotce z telefonem musialem troche lisce przestawic bo telefonu by nie bylo widac . Bardzo dobre ma rozkrzewienie , jednak system korzeniowy ma slaby w porowaniu do exquisite .

ExquisiteDodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

http://www.agrofoto...._1217_89227.jpg

caly czas ta odmiana sie trzyma , ale artoga ja podgonila znacznie i duzo jej nie brakuje . Jedynie co w tej odmiania mi sie podoba to to ze jednym tempem rosnie i kazdy element jej rozrasa w tym samym czasie co inne
B)
http://www.agrofoto....1217_146260.jpg

Takie porownanie pomimo zasiewu w tym samym dniu i na jednym polu jest roznica w odmianach (fota rzepaku zebranego z kawalka 8,3 ha)
A : Artoga
B : Bellevue
C : Californium


http://www.agrofoto...._1217_23711.jpg

fota z kawalka 3,75 ha

http://www.agrofoto....1217_144412.jpg

tu juz mamy po 2 sztuki z tej samej odmiany
Od lewej Exquisite konczy sie na telefonie . Od telefonu Artoga . Róznica jest troche widoczna ale w lanie nie az tak :rolleyes:
Zapraszam do komentowania
Pozdrawiam Kuba
Ciekawe obserwacje . zarówno u Ciebie jak i u Huberta artoga radzi sobie średnio. W mojej okolicy sieje sie dużo kadore i visby . Żadna jednak odmiana nie może się równać z moją artogą . Siana 18 .08 przypomina pole kapusty . skracana 0,3 toprex i po 10ciu dniach 0,7 orius . Może dlatego , że po okresie dłuższej suszy zastosowałem 100kg saletry po głównie.Pokropiło no i wystartowała :rolleyes: 10 -12 liści krótka szyjka grubości kciuka .Oby zima była łaskawa .
  • Raportuj