Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.Zdjęcie

Prosta i skuteczna ochrona przed zarazą ziemniaka

Napisany przez agrofoto, 17 marzec 2014 · 2683 wyświetleń

Prosta i skuteczna ochrona przed zarazą ziemniaka Zaraza ziemniaka stanowi największe zagrożenie w uprawie ziemniaka. Znaczne obniżenie, a nawet całkowite straty plonów oraz ploblemy w przechowywaniu zebranych bulw mogą być skutkiem silnego porażenia zarazą ziemniaka. Skuteczne jej zwalczanie jest w związku z tym koniecznością dla każdego rolnika. Szczególnie duże znaczenie ma moment rozpoczęcia ochrony przeciwko zarazie. Zabiegi należy rozpocząć we właściwym terminie. Jeśli dojdzie do infekcji uprawy zarazą problemy będą występowały w trakcie całego sezonu wegetacyjnego.

JAKI PRODUKT ZASTOSOWAĆ W PIERWSZYM ZABIEGU?

W pierwszym zabiegu należy stosować produkty systemiczne, ponieważ są rozprowadzane w całej roślinie i chronią nowe przyrosty, których nie ma w momencie aplikacji. Znakomitym połączeniem jest kombinacja substancji aktywnych, którą zawiera Ridomil® Gold MZ Pepite.
Preparat od wielu lat skutecznie zwalcza zarazę ziemniaka. Jej zarodniki mogą znajdować się zarówno na materiale sadzeniakowym jaki w glebie. Kombinacja substancji aktywnych Ridomil® Gold MZ Pepite daje zarówno ochronę systemiczną jak i pewne działanie bezpośrednie (kontaktowe). Duża zawartość substancji aktywnej mankozeb hamuje ponadto występowanie pierwszych infekcji alternariozy i przyczynia się tym samym do zapobiegania tej chorobie. Dzięki tym właściwościom Ridomil® Gold MZ Pepite jest idealnym i sprawdzonym od wielu lat produktem do ochrony zapobiegawczej jak i interwencyjnej nowych przyrostów.

LICZY SIĘ SKUTECZNOŚĆ I JESZCZE RAZ SKUTECZNOŚĆ!

Rolnicy stawiają wysokie wymagania fungicydom do ochrony ziemniaków – „Muszą być skuteczne, skuteczne i jeszcze raz skuteczne!”. Nie ma nic gorszego niż rozwijająca się zaraza ziemniaka w uprawie. Jednak na rynku fungicydów nie ma dostępnych wielu produktów, które sprostałyby tym wymaganiom w każdej sytuacji. Produkty skuteczne muszą udowodnić swoje zalety, zwłaszcza przy zmieniających się warunkach pogodowych.REVUS JEST SPRAWDZONY NA ZARAZĘ ZIEMNIAKA

Aby zapewnić ochronę przeciw zarazie na najwyższym poziomie, sprawdzonym i rekomedowanym przez rolników jest preparat Revus. Idealny moment przeprowadzenia zabiegu ochrony to czas zwierania się międzyrzędzi. Zdrowe liście są warunkiem koniecznym do zbudowania silnej części nadziemnej plonów i dobrego ich magazynowania. Revus zwalcza zarazę na najwyższym poziomie, posiada
wyjątkowo skuteczne działanie i jest niezwykle odporny na zmywanie przez deszcz. Dzięki połączeniu tych cech Revus jest bardzo elastyczny w stosowaniu i niezwykle przydatny w okresie częstego występowania opadów. Połączenie właściwości Revus daje w praktyce ogromne
bezpieczeństwo w produkcji ziemniaków wysokiej jakości. Dlatego przy wyborze fungicydów do ochrony ziemniaków nie wolno podejmować ryzyka.

EKSPERCI EUROBLIGHT OCENIAJĄ DZIAŁANIE REVUS

Revus przekonał również wiodących ekspertów ds. ziemniaka z całego świata – Grupę Euroblight. Jest to grupa niezależnych naukowców i wiodących ekspertów, zajmujących się skutecznym zwalczaniem zarazy ziemniaka (Phytophthora infestans). Na podstawie przeprowadzonych badań eksperci regularnie publikują najnowsze tabele oceny skuteczności fungicydów. W aktualnie opublikowanej tabeli z 04.02.2014 r. Revus jest w czołówce preparatów w kategorii efektywność (skuteczność), ochrona nowych przyrostów
oraz odporność na deszcz. Sprawdź wyniki Revus na: www.euroblight.net

Załączony obrazRevus ma przystępną cenę i jest godny polecenia

– Uprawiamy ok. 20 ha ziemniaka jadalnego i skrobiowego. Naszymi odbiorcami są zakłady skrobiowe oraz lokalne hurtownie i detaliści.
Staramy się udoskonalać naszą technologię produkcji o nowy park maszynowy, magazynowy, nawadnianie oraz intensyfikujemy ochronę. W produkcji ziemniaka dużym wyzwaniem jest kontrola kosztów a w szczególności ochony chemicznej. Dlatego pod tym względem staramy się wybierać preparaty bardzo skuteczne, ale również atrakcyjne cenowo. W naszą strategię ochrony od kilku lat bardzo dobrze wpisał się preparat Revus. Stosujemy go od 2.-3. zabiegu do ochrony wyrośniętego łanu, kiedy warunki pogodowe zmieniają się bardzo szybko i często. Mimo np. wysokiej temperatury czy intensywnych opadów deszczu jesteśmy spokojni o naszą plantację, bo stosujemy preparat o najwyższej skuteczności na zarazę, długim okresie działania i bardzo dobrych parametrach odproności na zmywanie. Dodatkowo cena Revus jest bardzo przystępna, a sam preparat godny polecenia.
mozna go mieszać? np. z tytanitem?
  • Raportuj