Skocz do zawartości
Zdjęcie

Miniładowarki gąsienicowe. Bobcat znaczy produktywność

Napisany przez agrofoto, 31 lipiec 2013 · 694 wyświetleń

Trudne warunki gruntowe, wąskie przestrzenie a do tego napięte terminy wymagają pracy z niezawodnym sprzętem. I tu pojawia się zadanie dla mocnej maszyny. Musi być trwała, silna i unieść więcej niż pozostałe miniładowarki. Do tego ma zapewnić operatorowi wygodniejsze stanowisko pracy i łatwą obsługę. Kto jest w stanie podołać tym wymaganiom? Odpowiedź jest jedna: miniładowarka Bobcat.

Mocna i wytrzymała
W całości zamknięte stalowe podwozie jest absolutnym hitem w tego typu maszynach. Miniładowarki Bobcat posiadają system ochrony ważnych elementów (węże, silnik) oraz uszczelnione gąsienice z wzmocnionymi i podwyższonymi kołami zębatymi, które w trakcie pracy odrzucają ziemię i gruz. Maszyna wymaga minimum konserwacji. Posiada prosty a zarazem silny system, który pozwala jej dłużej niż innym modelom efektywnie pracować. W niektórych modelach dostępny jest ponadto popularny system Roller Suspension System™, pierwszy na rynku, gwarantujący zmniejszenie wibracji i hałasu, podwyższając wydajność pracy do maksimum.

Załączony obraz


Najlepsza widoczność i komfort pracy
Wyjątkowy komfort pracy i doskonała widoczność we wszystkich kierunkach. To cechy charakterystyczne miniładowarek marki Bobcat. Jej obsługa to czysta przyjemność dla operatora nawet w trakcie wykonywania prac ciężkich, wymagających dużo czasu i siły. Zaprojektowana tak, by obsługujący doskonale widział nie tylko otoczenie maszyny, ale także pracę łyżki i innych urządzeń towarzyszących. Miniładowarki Bobcat mają 10 proc. więcej przestrzeni i aż o 60 proc. zredukowany poziom hałasu dobiegający do kabiny.

Załączony obraz


Zalety gumowych gąsienic
Dzięki temu, że miniładowarki Bobcat mają mały nacisk na podłoże, mogą wykonywać bez problemu prace na terenach piaszczystych, mokrych i błotnistych. Doskonale odnajdą się zarówno w zamkniętych pomieszczeniach – takich jak stodoła czy obora, jak i otwartej przestrzeni. To pozwala operatorowi na wydłużenie sezonu prac od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Załączony obraz


Łatwa obsługa
Dowodem na to, że ładowarki gąsienicowe Bobcat są proste w eksploatacji, jest ich konstrukcja. Punkty kontrolne silników znajdują się w niewielkiej odległości od siebie. Rutynowa konserwacja nie wymaga naruszania chłodnic, podnoszenia ramienia ani instalowania maszyn pomocniczych. Jest bardzo prosta. Standardowa opcja automatycznego wyłączania monitoruje silnik i funkcje hydrauliczne, informuje operatora o potencjalnych problemach i wyłącza urządzenie kiedy zajdzie taka potrzeba.
Do tego należy dodać, że każdy użytkownik miniładowarki Bobcat może liczyć na najwyższej jakości maszynę, która będzie dzielnie pracowała dla niego każdego dnia. Oferta miniładowarek Bobcat została w tym roku poszerzona o pięć nowych modeli – S510, S530, S550, S570 oraz S590.