Skocz do zawartości
Zdjęcie

Najważniejsza jest porządna zaprawa!

Napisany przez agrofoto, 27 sierpień 2012 · 1170 wyświetleń

Gospodarze!
Najważniejsza jest
PORZĄDNA ZAPRAWA!

Zaprawa – jak sama nazwa wskazuje – służy do zaprawiania. Jednak to nie wszystko. Porządna zaprawa musi spełnić kilka bardzo istotnych warunków.

Po pierwsze: Porządna zaprawa ma czerwony kolor i skutecznie zabezpiecza przed różnymi groźnymi chorobami, które czyhają na powierzchni ziarna lub w glebie.
Po drugie: Porządna zaprawa bez problemu powinna poradzić sobie z takimi chorobami, jak zgorzele siewek, pleśń śniegowa, głownia pyląca, śnieć cuchnąca oraz pasiastość liści.
Po trzecie: Porządną zaprawę charakteryzuje skuteczne działanie, będące efektem połączenia dwóch porządnych substancji aktywnych, które działając razem, wzmacniają swoją moc. Zaprawę w dawce zgodnej z etykietą stosowania w zależności od rodzaju zboża rozpuszczamy w 400 ml (cztery setki) wody na każde 100 kg dobrze wyczyszczonego ziarna przeznaczonego do siewu.
Po czwarte: Porządna zaprawa jest w formie płynu, przez co znacznie ułatwia proces zaprawiania. Sam proces zaprawiania jest nieskomplikowany i właściwie każdy może go z powodzeniem przeprowadzić w swoim gospodarstwie – przy użyciu już tak prostego i ogólnie dostępnego urządzenia, jakim jest… popularna betoniarka. Profesjonaliści natomiast mogą się zaopatrzyć w profesjonalne zaprawiarki, do czego gorąco zachęcamy!

Dla powtórzenia istotnego faktu: Porządna zaprawa jest w płynie (a o takiej tu mówimy) i w związku z tym bardzo łatwo pokrywa ziarno, tym samym je zabezpieczając.
Ocenę prawidłowego zaprawienia ułatwia jej intensywnie czerwony kolor. Tak precyzyjnie i na czerwono zaprawione ziarno potraktowane porządną zaprawą spokojnie i bez obaw możemy wysiać na wcześniej starannie przygotowanym polu i mieć pewność, że będzie ono porządnie chronione od samego początku.

Na koniec jeszcze jeden istotny warunek: Porządną zaprawę można stosować we wszystkich zbożach!

Gospodarze! Być może zastanawiacie się, co konkretnie kryje się pod pojęciem „porządna zaprawa”?

Czas najwyższy na odpowiedź:

Kinto Duo 080 FS pasuje w 100%do wszystkich wymienionych powyżej cech PORZĄDNEJ ZAPRAWY. Przekonało się już o tym dziesiątki tysięcy rolników.

Dodany obrazek


Dodany obrazek


Dodany obrazek


Dodany obrazek


Porządna zaprawa powinna być w komplecie z nawozem donasiennym:)
  • Raportuj