Skocz do zawartości
Zdjęcie

AGRO SHOW podsumowanie

Napisany przez agrofoto, 27 wrzesień 2011 · 856 wyświetleń

AGRO SHOW 2011 - podsumowanie.


Dodany obrazek


XIII edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2011 dobiegła końca. W tym roku w Bednarach swoje firmy prezentowało 690 wystawców, w tym 80 przedsiębiorstw z zagranicy m.in. z Szwecji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Holandii, Niemiec, Austrii, Czech, Slowenii, Bułgarii, Danii, Litwy, Ukrainy i Chin. Powierzchnia zajmowana przez wystawców to ponad 130 tysięcy metrów kwadratowych, a powierzchnia poletek, na których można było oglądać maszyny podczas pracy to prawie 40 tysięcy metrów kwadratowych. Ogólna powierzchnia wystawy z polami i parkingami to 85 hektarów.

W pokazach wzięło udział 40 maszyn rolniczych – 11 nowości, 12 opryskiwaczy polowych, 5 ładowarek teleskopowych, 3 ładowacze czolowe, 3 maszyyny - technika dla rolnictwa precyzyjnego.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się turnieje sprawnościowe dla uczniów szkól rolniczych oraz. W piątek w konkursie dla szkól rolniczych wzięło udział 16 placówek. I miejsce zajął Zespół Szkół Technicznych im. M. Drzymaływ Poznaniu. II miejsce - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Świętochowskiego w Gołotczyźnie, natomiast III miejsce przypadło Technikum im. Wincentego Witosa z Woli Osowińskiej.

Po raz pierwszy podczas Agro Show Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych zorganizowała z myślą o nauczycielach ze szkół i uczelni rolniczych zorganizowała wykład na temat: Nowoczesne systemy elektronicznego sterowania stosowane w maszynach rolniczych. Po wykładzie uczestnicy wspólnie z fachowcem mieli mozliwość obejrzenia nowoczesnych maszyn i urządzeń rolniczych na stoiskach wystawców.

Na AGRO SHOW odbyło się Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu na Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, w którym uczestniczył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.
Tegoroczną wystawę AGRO SHOW odwiedziło 125 tysięcy rolników z całej Polski.

Na AGRO SHOW podsumowaliśmy KONKURS KONSTRUKTORÓW - wspólną akcję AgroFoto.pl i Poradnika Rolniczego, konkursu, w którym udział wzieło ponad 300 osób.