Skocz do zawartości
Zdjęcie

AGRO SHOW 2011

Napisany przez agrofoto, 29 sierpień 2011 · 893 wyświetleń

Zapraszamy na AGRO SHOW 2011.


Dodany obrazek


AGRO SHOW to największa w Polsce wystawa rolnicza na otwartej przestrzeni, której organizatorem jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. W Bednarach koło Poznania spotykamy się już po raz trzynasty. W dniach od 23 do 26 września 2011 roku wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z ofertą wystawców, którzy zaprezentują najnowocześniejsze maszyny i urządzenia oraz szeroki asortyment materiałów, środków oraz usług związanych z produkcją rolniczą. W porównaniu z ubiegłoroczną edycją organizator odnotowuje na chwilę obecną znaczny wzrost zarówno liczby wystawców jak i wynajętej przez nich powierzchni ekspozycyjnej. Z pewnością pod względem ilości firm, eksponowanego sprzętu i oferowanych usług, jak również atrakcji, będzie to rekordowy rok. Na pewno niezmienione pozostaną stałe punkty programu, takie jak pokazy maszyn w bloku RING, gdzie zaplanowano prezentację nowości, opryskiwaczy, ładowarek teleskopowych, ładowaczy czołowych oraz rozwiązań przeznaczonych dla rolnictwa precyzyjnego, a także pokazy organizowane przez firmy na indywidualnych poletkach pokazowych.

Tradycyjnie pierwszy dzień wystawy adresowany jest w szczególności do młodzieży ze średnich szkół rolniczych oraz studentów uczelni rolniczych i politechnicznych. W tym roku organizator wzbogaci go o specjalistyczny wykład dla nauczycieli zawodu z zakresu mechanizacji rolnictwa. Głównym wydarzeniem dnia będzie turniej sprawnościowy, w którym wezmą udział drużyny szkół przybyłych na AGRO SHOW. Zawody zostały tak pomyślane, aby z jednej strony dać młodym ludziom szansę na przeżycie czegoś emocjonującego i ciekawego, a z drugiej poszerzyć ich wiedzę z zakresu nowoczesnego rolnictwa. Zmagania uczestników ocenią sędziowie, a najlepsi mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

W programie wystawy nie zabraknie spotkania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z rolnikami, posumowania Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, fachowych seminariów dotyczących aktualnych problemów z branży, prezentacji ciągników nominowanych do „Tractor of the Year” i wiele innych. Ważnym wydarzeniem będzie także finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszy Serwis Maszyn Rolniczych 2011 roku – „Serwis Na Medal”. Podsumowanie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali zorganizowanej dla wystawców.

Podobnie jak w ubiegłych latach na dofinansowanie kosztów dojazdu mogą liczyć zorganizowane grupy, które przybędą na wystawę. Szczegóły dotyczące zasad dofinansowania znaleźć można na stronie www.agroshow.pl.

W dniach od 23 do 26 września koniecznie trzeba przyjechać do Bednar koło Poznania na XIII Międzynarodową Wystawę Rolniczą AGRO SHOW, najważniejsze tego typu wydarzenie w Polsce, gdzie można obejrzeć i posłuchać o tym, co jest ważne dla każdego rolnika i przedsiębiorcy działającego w tym sektorze gospodarki. Zapraszamy!
..na pewno będę;]
  • Raportuj