Skocz do zawartości
Zdjęcie

Nowatorska prasa Lely - system stałego belowania

Napisany przez agrofoto, 08 wrzesień 2014 · 2661 wyświetleń

Nowatorska prasa Lely - system stałego belowania W dniu 4 września 2014 r. W Holandii, podczas imprezy o nazwie Żółta Rewolucja firma Lely zaprezentowała nową prasę belującą. Rewolucyjna maszyna oparta jest o system stałego belowania, który nazywa się się Lely Welger CB Concept. Wyróżnia ją zmiennokomorowość, oraz możliwość pracy bez zatrzymywania się czy zwalniania. Nowy koncept oparty jest o system wiązania beli z rónoczesnym przygotowaniem kolejnej.
Przez cały czas maszyna pozostaje w ruchu, praca na pewno jest znacznie wygodniejsza niż wcześniej, a co za tym idzie wydajniejsza. Ww znacznie krótszym czasie, możmey wyprodukować więcej bel. Oszczędzamy czas i pieniądze. Stała predkość pozwala ograniczyć zużycie paliwa oraz poprawia komfort samej jazdy. Dzięki temu, eksploatacja maszyny jest znacznie mniejsza.

Jak działa ciągłe prasowanie?
Jesli uzyskaliśmy zamierzoną wielkość beli, system przenosi ją na pasy w tylnej, poszerzonek części prasy. Dzięki takiemu mechanizomowi, szybciej maszyna rozpoczyna pracę nadkolejną belą. Jeli bela zostanie już owinięta siatką, mechanizm tylnej klapy wyrzuca ja na zewnątrz, a maszyny nie trzeba zatrzymywać. Rozmiary komory zmniejszają się, aby zakończyć proces wytwarzania beli formowanej na przodzie.
Inteligentny system opracowany jest tak, aby bela posiadała stałą wysoką gęstość. A wizualizację tego procesu możecie zobaczyć www.continuousbaling.com.
Nowa maszyna została opracowana przez inżynierów Lely oraz amerykańskiego partnera firmy Vermeer. Współpraca firm Lely i Vermeer rozpoczęła się w latach osiemdziesiątych i od tamtej pory obfituje w sukcesy. Koncept Lely Welger CB wprowadzono w tym samym czasie w Pella w stanie Iowa (USA) i Maassluis w Holandii.

Załączony obraz

Załączony obraz

Kolejne kroki
Wprowadzona maszyna to koncept. W najbliższym roku firmy Lely i Vermeer zamierzają prowadzić dalsze testy i modyfikacje maszyny w różnych warunkach, konsultując się z potencjalnymi klientami. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wkrótce produkt będzie dostępny na rynku.więcej zdjęć: http://www.agrofoto....evolution-2014/