Skocz do zawartości
Zdjęcie

Zmarł prezes Concordii Ubezpieczenia

Napisany przez agrofoto, 03 wrzesień 2014 · 688 wyświetleń

Zmarł prezes Concordii Ubezpieczenia W dniu 2 września 2014 r., w wieku 42 lat, zmarł nagle wspaniały Człowiek – doskonały Ekonomista – Pan Andrzej Cyganik – Prezes Concordii Ubezpieczenia.

- Prezes Cyganik był dla nas niedoścignionym wzorem do naśladowania. Dla wielu – „Nauczycielem” i Szefem, do którego zawsze można się było zwrócić, otrzymując mądre i pomocne wskazówki do dalszego postępowania... Człowiekiem, który potrafił „wydobyć” z drugiego to, co najlepsze.

W naszych sercach i umysłach pozostanie na zawsze. Będzie nam brakowało Jego: mądrości, wiedzy, opanowania i optymizmu.

Świat ubezpieczeń stracił wielkiego Eksperta, my natomiast – doskonałego Prezesa.

Pogrążeni w głębokim smutku,

Rada Nadzorcza, Zarząd i Pracownicy Concordii Ubezpieczenia
Krótka biografia:
Andrzej Cyganik był absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu o kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne i specjalności Handel Międzynarodowy. Ukończył również studia podyplomowe w Europäische Wirtschaftshochschule w Berlinie oraz roczny kurs Advanced Management Program w IESE Business School (University of Navarra). Ponadto wieloletni członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV).

Karierę zawodową rozpoczął w roku 1997 w Grupie Alba w Berlinie. Przez kolejne dwa lata związany z firmą Alba Polska, gdzie zajmował się controllingiem. W latach 1999- 2001 pracował w Grupie Generali w Polsce kierując projektem centralnej organizacji sprzedaży. Następnie od 2001 do 2003 roku, w firmie Aral Polska, pełnił funkcję kontrolera finansowego.
Z Concordią Ubezpieczenia związany od 2003 roku, gdzie odpowiadał kolejno za następujące obszary: controlling, finanse, kadry i płace, administrację, zarządzanie kapitałami, obsługę i informatykę. Od 2007 pełnił funkcję Członka Zarządu sprawującego nadzór nad biurami realizującymi zadania z wymienionych zakresów, a od 17 września 2013 r., jako Prezes Zarządu, odpowiedzialny był dodatkowo za sprzedaż, marketing, kontrolę i audyt wewnętrzny oraz zarządzanie ryzykiem i kwestie prawne.