Skocz do zawartości
Zdjęcie

Komfort ścielenia

Napisany przez agrofoto, 08 sierpień 2014 · 887 wyświetleń

EVO COMFORT – NOWY ROZDRABNIACZ DO SŁOMY, SIANA I SIANOKISZONKI.
Ścielarki Evo Comfort umożliwiają rozdrabnianie bel siana, słomy jak również sianokiszonki. Doskonale sprawdzają się zarówno z materiałem sprasowanym, jak i formowanym w kostki. Znacznie skracają czas pracy hodowcy dzięki wydajnemu systemowi wyrzutu rozdrobnionej słomy oraz poprawiają dobrostan zwierząt zapewniając równomierne rozłożenie sieczki.

Evo Comfort wykorzystuje podnoszoną hydraulicznie klapę załadowczą zamontowaną w tylnej części maszyny. Dzięki niej bela podawana jest do komory rozdrabniania. Dolna część podłogi komory wyposażona jest w podajnik łańcuchowy - listwowy przemieszczający belę ku poziomemu walcowi rozdrabniającemu, wyposażonemu w noże. Uzyskiwany dzięki niemu materiał o odpowiedniej strukturze przekazywany jest na łopatki wirnika pionowego, który wyrzuca pociętą słomę poprzez górny rękaw wysypowy.
Sterowanie wszystkimi elementami maszyny, intensywnością wysypu odbywa się za pomocą pilota z kabiny ciągnika, co bardzo ułatwia pracę operatora. Rękaw wysypowy może być skierowany w prawą lub lewą stronę, a dzięki jego budowie jest możliwość łatwej regulacji intensywności strumienia wyrzutu w poziomie oraz w pionie. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne dostosowanie odległości, na jaką wyrzucana jest sieczka oraz kąt wyrzutu. Urządzenie może wyrzucać materiał aż do 15 metrów.
Maszyna nie wymaga zastosowania ciągnika o dużej mocy. Do jej obsługi wystarczy 55 KM. Dodatkowym ułatwieniem jest również możliwość zastosowania separatora, który oddziela większe kamienie, jakie mogą znajdować się w słomie.

Załączony obraz

Załączony obraz

Ścielarki Evo Comfort umożliwiają efektywne rozdrabnianie bel siana, słomy jak również sianokiszonki.


Odmianą maszyny Evo Comfort jest ścielarka Evo Comfort + przeznaczona do jednorazowego załadunku i rozdrobnienia trzech bel.
Ścielarki Evo Comfort i Evo Comfort + to z pewnością doskonała propozycja dla gospodarstw, które dążą do maksymalizowania efektywności obsługi oraz dobrostanu stada przy jak najmniejszym nakładzie pracy.

Załączony obraz

Kliknij, aby powiększyć