Skocz do zawartości
Zdjęcie

Komfort ścielenia

Napisany przez agrofoto, 08 sierpień 2014 · 834 wyświetleń

EVO COMFORT – NOWY ROZDRABNIACZ DO SŁOMY, SIANA I SIANOKISZONKI.
Ścielarki Evo Comfort umożliwiają rozdrabnianie bel siana, słomy jak również sianokiszonki. Doskonale sprawdzają się zarówno z materiałem sprasowanym, jak i formowanym w kostki. Znacznie skracają czas pracy hodowcy dzięki wydajnemu systemowi wyrzutu rozdrobnionej słomy oraz poprawiają dobrostan zwierząt zapewniając równomierne rozłożenie sieczki.

Evo Comfort wykorzystuje podnoszoną hydraulicznie klapę załadowczą zamontowaną w tylnej części maszyny. Dzięki niej bela podawana jest do komory rozdrabniania. Dolna część podłogi komory wyposażona jest w podajnik łańcuchowy - listwowy przemieszczający belę ku poziomemu walcowi rozdrabniającemu, wyposażonemu w noże. Uzyskiwany dzięki niemu materiał o odpowiedniej strukturze przekazywany jest na łopatki wirnika pionowego, który wyrzuca pociętą słomę poprzez górny rękaw wysypowy.
Sterowanie wszystkimi elementami maszyny, intensywnością wysypu odbywa się za pomocą pilota z kabiny ciągnika, co bardzo ułatwia pracę operatora. Rękaw wysypowy może być skierowany w prawą lub lewą stronę, a dzięki jego budowie jest możliwość łatwej regulacji intensywności strumienia wyrzutu w poziomie oraz w pionie. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne dostosowanie odległości, na jaką wyrzucana jest sieczka oraz kąt wyrzutu. Urządzenie może wyrzucać materiał aż do 15 metrów.
Maszyna nie wymaga zastosowania ciągnika o dużej mocy. Do jej obsługi wystarczy 55 KM. Dodatkowym ułatwieniem jest również możliwość zastosowania separatora, który oddziela większe kamienie, jakie mogą znajdować się w słomie.

Załączony obraz

Załączony obraz

Ścielarki Evo Comfort umożliwiają efektywne rozdrabnianie bel siana, słomy jak również sianokiszonki.


Odmianą maszyny Evo Comfort jest ścielarka Evo Comfort + przeznaczona do jednorazowego załadunku i rozdrobnienia trzech bel.
Ścielarki Evo Comfort i Evo Comfort + to z pewnością doskonała propozycja dla gospodarstw, które dążą do maksymalizowania efektywności obsługi oraz dobrostanu stada przy jak najmniejszym nakładzie pracy.

Załączony obraz

Kliknij, aby powiększyć
Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk