Skocz do zawartości
Zdjęcie

Przyczepa samozaładowcza EVO BALE

Napisany przez agrofoto, 08 sierpień 2014 · 2421 wyświetleń

Przyczepa samozaładowcza EVO BALE Łatwiejszy zbiór.
Szybkie i wydajne zbieranie sprasowanych bel z pola to oszczędność czasu i nakładu pracy. Przyczepy samozaładowcze EVO BALE to maszyny niezbędne wszędzie tam, gdzie decydująca jest wydajność zbioru, trwałość i niezawodność. Maszyny te umożliwiają efektywny zbiór, transport i rozładunek sprasowanej i zrolowanej słomy, siana czy sianokiszonki, włączając w to bele zabezpieczone folią ochronną.
Przyczepa EVO BALE umożliwia zbieranie i załadunek do 12 bel w ruchu, bez konieczności zatrzymywania ciągnika. Przejazd następuje zgodnie ze ścieżkami technologicznymi prasy. Ruchomy dyszel sterowany hydraulicznie pozwala na podnoszenie obiektów zarówno z lewej, jak i z prawej strony. Aby wybrać stronę załadunku, operator uruchamia siłownik, który przesuwa całą maszynę w pożądanym kierunku, poza obrys ciągnika, tak, by możliwe było opuszczenie pomostu, wyposażonego w ramiona z chwytakami. To właśnie one pozwalają na uchwycenie beli, która po podniesieniu przesuwa się na właściwe miejsce.
Pełne sterowanie maszyną odbywa się za pomocą intuicyjnego pilota z kabiny ciągnika, co ułatwia znacznie pracę operatora. Dzięki temu jedna osoba może kompleksowo zająć się całym procesem zbioru bel, bez konieczności zapewnienia dodatkowych osób, jak i dodatkowego sprzętu w postaci, np. ładowaczy a to znacznie wpływa na obniżenie kosztów przeprowadzenia całego procesu zbierania bel z pola.

Załączony obraz

Załączony obraz

"Przyczepy samozaładowcze EVO BALE umożliwiają efektywny zbiór, transport i rozładunek sprasowanej i zrolowanej słomy, siana czy sianokiszonki, włączając w to bele zabezpieczone folią ochronną"


Rozładunek przyczepy następuje grawitacyjnie, po zwolnieniu tylnej klapy. Przyczepę samozaładowczą EVO BALE można wykorzystać do transportu ładunku do gospodarstwa, bądź do układania bel bezpośrednio w jednym miejscu bezpośrednio na polu. Wypełnienie maszyny belami możliwe jest w kilka minut.
Dodatkowym atutem przyczepy samozaładowczej EVO BALE jest niskie zapotrzebowanie na moc. Do obsługi wystarczy ciągnik o mocy 60 KM.


Załączony obraz

Kliknij, aby powiększyć