Skocz do zawartości
Zdjęcie

Cedrob Pasze skupuje zboża

Napisany przez agrofoto, 23 lipiec 2014 · 1411 wyświetleń

Cedrob Pasze skupuje zboża Skup zbóż właśnie ruszył. Największy mazowiecki producent pasz, Cedrob Pasze zakupuje wyłącznie zboża najwyższej jakości. Łączny zakup zbóż w tym roku wyniesie pół miliona ton.
Podczas tegorocznej akcji żniwnej rolnicy za tonę pszenicy otrzymają od 630 do 650 złotych* netto, za tonę pszenżyta od 550 – 570 złotych netto, za jęczmień od 540 – 550 złotych netto i wreszcie za żyto od 450 – 470 złotych netto. Ceny są nieco niższe niż w ubiegłym roku ale za to wydajność większa z każdego hektara. Daje to rolnikom opłacalność produkcji.
Pół miliona ton zakupionego zboża stanowią odpowiednio: kukurydza – 230 tysięcy ton, pszenica - 180 tysięcy ton, pozostała ilość to żyto, jęczmień, pszenżyto i rzepak.
Cedrob Pasze do produkcji pasz przeznacza wyłącznie najlepsze zboża, dzięki czemu produkty są bezpieczne i w pełni pokrywają zapotrzebowanie ptaków oraz trzody chlewnej na składniki pokarmowe. Każdego roku tą wielką ilość zbóż firma odbiera bezpośrednio z gospodarstw, następnie dowozi do Wytwórni Pasz w Gumowie i Raciążu.
- Współpraca, którą proponujemy rolnikom opiera się na rzetelności i partnerstwie – mówi dyrektor Zakładu Produkcji Pasz Mirosław Bodek. - Co roku zaufaniem obdarza nas wielu rolników, którzy cenią sobie markę Cedrob Pasze.