Skocz do zawartości
Zdjęcie

AgroFoto w Szwajcarii

Napisany przez agrofoto, 11 lipiec 2014 · 868 wyświetleń

AgroFoto w Szwajcarii W siedzibie firmy, w szwajcarskim Stein k/Bazylei Syngenta zaprezentowała mediom nowy produkt w swoim portfolio – zaprawę nasienną Vibrance Gold.
We Francji i Czechach zaprawa stosowana jest od dwóch lat, a w tym roku uzyskała rejestrację również w Polsce na razie tylko w zbożach, ale w dalszej kolejności będzie rejestrowana w kukurydzy i rzepaku.

Vibrance Gold to środek grzybobójczy w formie płynnego koncentratu o działaniu układowym, przeznaczony do zaprawiania w zaprawiarkach przystosowanych do zapraw ciekłych i zawiesinowych ziarna siewnego pszenicy ozimej, pszenicy jarej, jęczmienia ozimego, jęczmienia jarego, pszenżyta ozimego i żyta ozimego w celu zwalczania chorób grzybowych.

Załączony obraz


Vibrance Gold posiada nowoczesną formulację nazwaną Formułą M, która umożliwia doskonałe rozłożenie substancji czynnych zaprawy wokół ziarniaka. Dzięki zastosowaniu tej technologii uzyskujemy:
- równomierne pokrycie ziarniaków substancją aktywną
- równomierne ich wybarwienie
- przyleganie zaprawy do nasion po jej wyschnięciu
- brak opadania zaprawy podczas transportu zaprawionych nasion
- brak przylegania zaprawy do zaprawiarki.
Można więc z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że prawidłowo zaprawione ziarno w Formule M gwarantuje:

· Szybszy przepływ ziarna

· Mniejsze pylenie

· Łatwość czyszczenia zaprawiarek

· Doskonałe pokrycie ziarna

· Lepsze wybarwienie ziarna


Załączony obraz


Łukasz Wawrzyniak crop manager odpowiedzialny za zaprawy w firmie Syngenta PolskaVibrance Gold to unikatowe połączenie trzech substancji aktywnych:


1/ SEDAXAN – substancja aktywna nowej generacji przygotowana specjalnie do zapraw nasiennych
Przenika do gleby i utrzymuje się długo wokół korzenia tworząc płaszcz ochronny przeciwko patogenom, nie ograniczając jednocześnie energii kiełkowania rośliny. Chroni w ten sposób korzenie młodych siewek na glebach zwięzłych jak i piaszczystych i co ważne, nie zostaje wymywany nawet przy obfitych opadach deszczu.
2/ FLUDIOKSONIL - chroni ziarniak przed atakiem patogenów pozostałych w glebie w resztkach pożniwnych.
3/ DIFENOKONAZOL – systemiczny komponent zaprawy.
Mocniejsze i zdrowsze korzenie znacznie lepiej pobierają wodę i składniki odżywcze, czyli dwa najważniejsze zasoby, których potrzebują rośliny. Silniejsze korzenie oznaczają rozwój mocniejszych łodyg oraz liści. W efekcie rośliny stają się bardziej odporne na stres środowiskowy, zwłaszcza w trudnych warunkach klimatycznych. Struktura i rozwój systemu korzeniowego ma znaczny wpływ na wielkość i wigor roślin, ich adaptację do określonych gleb oraz reakcję na praktyki stosowane w ramach danej kultury upraw.

Vibrance Gold działa stymulująco na rozwój systemu korzeniowego, pozwala na maksymalne wykorzystanie potencjału genetycznego roślin i jednocześnie zapewnia wysoki i dobrej jakości plon.
Śmiało można powiedzieć, że nowy produkt Syngenty, to więcej niż zaprawa nasienna. Oprócz znakomitej skuteczności w zwalczaniu chorób oferuje niespotykaną do tej pory na rynku moc zakorzenienia.

http://www.youtube.com/watch?v=i1SqDHb29Ug&list=UUcPD53mGgPl-e4olMEZufcw


Vibrance Gold zwalcza szerokie spektrum chorób zbóż

Załączony obraz


Badania wykazały, że zaprawa doskonale zwalcza nową chorobę odglebową ostrą plamistość oczkową wywołaną przez grzyb Rhizoctonia spp. Jest to patogen pochodzenia odglebowego rozwijający się w masie organicznej. Umiarkowane porażenie patogenem może spowodować spadek plonu o 5%, a silne porażenie nawet o 26%.

http://www.youtube.com/watch?v=1sln1SUQ-U8&feature=youtu.be


Szczegóły pod adresem: http://www.agrofoto....ia-nasion-zboz/


Fotorelacja AgroFoto.pl


Załączony obraz

Załączony obraz

Załączony obraz

Załączony obraz

Załączony obraz


więcej zdjęć: http://www.agrofoto....a-w-szwajcarii/