Skocz do zawartości
Zdjęcie

Nowy herbicyd w rzepaku Salsa® 75 WG

Napisany przez agrofoto, 09 lipiec 2014 · 923 wyświetleń

Nowy herbicyd w rzepaku Salsa® 75 WG Salsa® 75 WG to nowy herbicyd do stosowania powschodowego w rzepaku ozimym, zawierający całkowicie nową substancję aktywną – ethametsulfuron z grupy sulfonylomoczników, w której spektrum zwalczaniajest wiele gatunków chwastów dwuliściennych.

W badaniach prowadzonych w różnych lokalizacjach w Europie, potwierdzono skuteczność dla 15 gatunków chwastów: rumianek pospolity, maruna nadmorska, gorczyca polna, maruna bezwonna, stulicha psia, tasznik pospolity, niezapominajka polna, tobołki polne, bodziszek drobny, bodziszek porozcinany, jasnota purpurowa, gwiazdnica pospolita, bodziszek kosmaty, stulisz lekarski, komosa biała

Salsa® 75 WG jest doskonałym narzędziem do walki z chwastami kapustowatymi, które poza wpływem na jakość i wielkość plonu są roślinami żywicielskimi dla bardzo groźnej choroby jaką jest kiła kapustnych. W wielu badaniach został potwierdzony pozytywny efekt zastosowania herbicydu Salsa® 75WG na redukcję zawartości glukozylanów i kwasu erukowego. Kolejna ważna zaleta tego herbicydu to bezpieczeństwo dla rzepaku oraz roślin następczych.


Aby rozszerzyć spektrum zwalczanych chwastów, herbicyd Salsa® 75 WG, powinien być:Załączony obraz
wkomponowany w sekwencję zabiegów herbicydowych przed i powschodowychZałączony obraz

lub stosowany w mieszaninie z innym herbicydem powschodowym
Najlepszy efekt chwastobójczy uzyskuje się gdy chwasty są we wczesnych stadiach rozwojowych od fazy liścieni do drugiej pary liści, oraz gdy występują warunki do intensywnego wzrostu chwastów. Zalecana dawka wynosi 20 -25 g/ha w połączeniu z adjuwantem Trend® 90 EC w ilości 0,1 l na 100 l cieczy roboczej.
Więcej szczegółowych informacji w załączeniu, u przedstawicieli DuPont
i na stronie www.dupont.pl