Skocz do zawartości
Zdjęcie

XVII Dzień Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa w Dąbrowicach

Napisany przez agrofoto, 26 czerwiec 2014 · 775 wyświetleń

XVII Dzień Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa w Dąbrowicach Już po raz siedemnasty Instytut Ogrodnictwa spotkał się z zaproszonymi gośćmi oraz z zainteresowanymi osobami w Sadzie Doświadczalnym w Dąbrowicach. Portal Agrofoto.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem. Wydarzenie to odbyło się pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego.

Tego dnia pogoda dopisała, był słoneczny, ciepły dzień idealny na oglądanie i podziwianie eksperymentów w Sadzie Doświadczalnym. Na samym początku spotkania Prof. dr hab. Franciszek Adamicki powitał wszystkich przybyłych i przedstawił najważniejsze osobistości.

W budynku przechowalni owoców, odbywały się wykłady, na które z chęcią przybyło grono osób. Wykłady te cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy. Wykłady dotyczyły m.in "Świdośliwa olcholistna- nowy gatunek krzewów jagodowych w Polsce z dużą perspektywą rozwoju uprawy towarowej" czy "Czy nadal warto rozwijać uprawę borówki amerykańskiej w Polsce"

Załączony obraz

Świdośliwa


Załączony obraz
Sad Doświadczalny


Mogliśmy zobaczyć Sad Doświadczalny i posłuchać o jego uprawach muzealnym londyńskim autobusem. Nie zabrakło także pokazów maszyn firmy AGROPEKS i pracy maszyn marki Kubota.


Załączony obraz

Pokaz marki Kubota


więcej zdjęć

Załączony plik  plan doswiadczen_A4.pdf (1,56MB)
pobrań: 22

Załączony plik  program_24czerwca.pdf (2,93MB)
pobrań: 10

Załączony plik  wykaz doswiadczen_A4.pdf (3,14MB)
pobrań: 30Podczas wydarzenia, uczestnicy mogli też zapoznać się z ofertą różnych firm oferujących produkty, które idealnie nadają się do uprawy czy ochrony roślin w sadzie.


Relacja Agrofoto.pl

http://www.youtube.com/watch?v=ittQt329twU&feature=youtu.be


Załączony obraz