Skocz do zawartości
Zdjęcie

Przejazd ładowarką Merlo z Włoch do Finlandii

Napisany przez agrofoto, 10 czerwiec 2014 · 1262 wyświetleń

Przejazd ładowarką Merlo z Włoch do Finlandii Kilka tygodni temu pisaliśmy o planowanej podróży z Włoch do Finlandii ładowarką marki Merlo. Wszytko to stało się faktem, a przejazd ładowarką dokonuje Leo “Manne”Terqujeff, który jest cenionym i doświadczonych technikiem i znawcą ładowarek teleskopowych Merlo.
Możemy śmiało przyznać, że na pierwszy rzut oka, całkowicie kuriozalny pomysł stał się genialną gwarancją wytrzymałości dla ładowarek teleskopowych Merlo. I tak 28 kwietnia, Leo wyruszył w podróż po Europie ładowarką teleskopową, która nadal trwa, ale jest bliska końca.
To był bardzo ważny moment w życiu Leo, w ten sposób chciał uhonorować i zakończyć swoją długoletnią pracę i przejść na emeryturę. Odchodząc chciał jednak pozostawić po sobie pewien historyczny ślad, którym miała być podróż z Włoch do Finlandii. “Manne” od samego początku był pełen entuzjazmu i wierzył w powodzenie wyprawy.

Leo miał przed sobą ponad 4000 kilometrów i zwiedzanie Europy! Odwiedził takie kraje jak: Słowenia, Węgry, Czechy, Niemcy, Danię czy Szwecję, w której nadal przebywa i zbliża się do Finlandii. Po drodze, cały czas spotyka wielu życzliwych ludzi, którzy wyczekują go i goszczą jak przyjaciela. Przez całą podróż Leo prowadzi dziennik, w którym notuje wszystkie ważne informacje z wyprway. Z jego zapisków dowiemy się, gdzie był w danym dniu, co zobaczył i jaki jest stan maszyny.

Warto zauważyć, że każdy z tych krajów które odwiedził cechuje inne położenie geograficzne i inny klimat, który warunkuje różne warunki na trasie. Upał, deszcz, górskie tereny nie stawały jednak na drodze do osiągnięcia sukcesu.

Leo do podróży wybrał ładowarkę teleskopową Merlo model P25.6, który dzięki swojej szerokości 1,80 m i wysokości 1,92 m stanowi najbardziej kompaktową ładowarkę z gamy firmy. Posiada dosyć dużą kabinę, a jej prędkość to ok 36km/h! W porównaniu do samochodów, które spotykamy na drodze może wydawać się to niewiele, jednak na tego typu maszynę to naprawdę sporo.
Taka podróż, na pewno nie należy do najprostszych, trzeba mieć w sobie dużo siły i ambicji do realizacji wyznaczonego celu!Podróż Leo nadal trwa! I już niedługo zbliży się do mety podróży! Trzymamy kciuki!Zobaczcie trasę jaką musi pokonać Leo “Manne” podczas podroży :


Załączony obrazKilka zdjęć z podróży:Załączony obraz

Szwecja


Załączony obraz

Ribe Nørremark - Dania


Załączony obraz

Ribe Nørremark - Dania


Załączony obraz

Genthin- NiemcyZałączony obraz

Granica Czesko-Niemiecka


Załączony obraz

Czechy-Praga


Załączony obraz

Czechy-Praga


Załączony obraz

PragaZałączony obraz

Jásd- Węgry


Załączony obraz

Codroipo - Włochy


Załączony obraz

Leo "Manie"

Zobaczcie co przeżył Leo Leo “Manne” Terqujeffa na stronie internetowej Merlo (www.merlo.com), na

Facebooku https://www.facebook.com/merlomanne lub na Twitterze https://twitter.com/LeoTergujeff