Skocz do zawartości
Zdjęcie

Panorama Pól Timac Agro Polska w Starym Luboszu

Napisany przez agrofoto, 03 czerwiec 2014 · 966 wyświetleń

Panorama Pól Timac Agro Polska w Starym Luboszu 27 maja br. w Starym Luboszu k. Kościana na polach demonstracyjnych Timac Agro Polska odbył się pierwszy tegoroczny pokaz technologii nawożenia pod nazwą Panorama Pól.

Gospodarzami spotkania była Pani Agnieszka Egberss – dyrektor zarządzająca Timac Agro Polska, Paweł Kocel - dyrektor marketingu i Tomasz Sikorski - dyrektor handlowy, który demonstrował poletko rzepaku jarego i kukurydzy, a także Bartłomiej Anioła – product manager, który przygotował poletka, oprowadzał rolników i udzielał informacji o zastosowanych produktach.

Licznie zebrani rolnicy podczas Panoramy poznali różne warianty odżywiania roślin proponowane przez Timac Agro Polska. Na polach pokazano także: rzepak ozimy siany tradycyjnie i punktowo, pszenicę ozimą, jęczmień jary, buraki cukrowe, ziemniaki.
Skrypt zawierający Karty technologiczne poszczególnych upraw stanowi załącznik niniejszej informacji.

Załączony plik  Panorama Pól Timac Agro Stary Lubosz.pdf (294,12KB)
pobrań: 809

W tegorocznej edycji Panoramy Pól z rolnikami spotkał się także ekspert z dziedziny nawożenia roślin dr Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który omówił zalety siewu punktowego rzepaku, który zapewnia równomierne rozmieszczenie nasion w rzędzie, wyrównane wschody i optymalny rozwój roślin. Dr Szczepaniak przedstawił także działanie startowego nawozu PINKSTART w postaci mikrogranulatu do ultrazlokalizowanego stosowania łącznie z nasionami rzepaku ozimego sianego w siewie tradycyjnym. Wcześniej stosowanie mikrogranulatu startowego w uprawie rzepaku możliwe były tylko z wykorzystaniem specjalistycznych siewników do siewu punktowego z dodatkiem specjalnych aplikatorów do wysiewu nawozów mikrogrnulowanych.
Bardzo dobre wymieszanie mikrogranulatu uzyskuje się wykorzystując do tego celu betoniarki. Rolnicy mogą zdobyć betoniarkę, w bardzo modnym różowym kolorze, zakupując 600 kg mikronawozu PINKSTASRT.

Załączony obraz

Załączony obraz

Załączony obraz

Załączony obraz

Załączony obraz

Załączony obraz

Załączony obraz

Załączony obraz

Załączony obraz