Skocz do zawartości
Zdjęcie

Pierwsze w Polsce Badania Zgorzeli Podstawy Źdźbła

Napisany przez agrofoto, 23 maj 2014 · 465 wyświetleń

Pierwsze w Polsce Badania Zgorzeli Podstawy Źdźbła I Ogólnopolski Program Badania Zgorzeli Podstawy Źdźbła wystartował 5 maja 2014 roku. Główną ideą programu zorganizowanego przez Monsanto Polska jest przeprowadzenie bezpłatnych badań stopnia porażenia pszenicy przez zgorzel podstawy źdźbła i udzielenie wsparcia w przezwyciężeniu tego problemu. Aby wziąć udział w badaniu wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie www.premiumbox.monsanto.pl/latitude. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 czerwca 2014 roku. Zgorzel podstawy źdźbła jest poważnym zagrożeniem i istotnym czynnikiem ograniczającym uprawy pszenicy i innych zbóż. Do tej pory w Polsce choroba ta nie była jeszcze nigdy przedmiotem tak szeroko zakrojonych badań.


Nowatorskie narzędzie na 40-lecie marki Roundup Monsanto udostępniło aplikację pomagającą zwalczać chwasty
Marka herbicydu Roundup jest obecna na europejskim rynku już od 40 lat. Przez ten czas stała się liderem swojej kategorii. Zmieniały się formulacje i odmiany preparatu, ale Roundup zawsze był tylko jeden. Od samego początku był synonimem najwyższej jakości i skuteczności. W tej chwili jest dostepny w postaci suchej i płynnej, a rolnicy oraz plantatorzy otrzymali wsparcie najnowszych technologii informatycznych.
Aplikacja online Roundup Weed Application pozwala na ocenę zachwaszczenia upraw użytkownika. Przede wszystkim jednak umożliwia zaplanowanie terminów zabiegów przy pomocy Roundup i precyzyjne dobranie dawek. Dzięki zastosowaniu protokółu HTTPS korzystanie z niej jest bezpieczne. Narzędzie jest bezpłatne i dostępne również na urządzenia z systemami Android oraz iOS. Szczegóły na stronie www.weedapplication.roundup.pl