Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.Zdjęcie

Arysta LifeScience przejmuje francuską firmę Goëmar

Napisany przez agrofoto, 28 marzec 2014 · 987 wyświetleń

Arysta LifeScience przejmuje francuską firmę Goëmar 26 marca 2014r w Dublinie Arysta LifeScience Limited ogłosiła przejęcie grupy Goëmar group z BeCapital oraz Pachel Industries. Goëmar i Arysta od lat ściśle współpracują na rynku, oferując biorozwiązania w Europie oraz działając wspólnie na rynkach szybko rosnących gospodarek, takich jak Indie oraz Meksyk.
Goëmar wnosi do firmy Arysta LifeScience ponad 40 lat doświadczeń oraz rozwiązań technicznych z zakresu biokontroli, z dużym portfolio mocno zróżnicowanych produktów, innowacji oraz wiodącej w branży komercjalnej organizacji z uzupełniającymi się kompetencjami i szerokim zasięgiem geograficznym.

Załączony obraz

dr Jerzy Pątek - Prezes Zarządu Arysta LifeScience Polska
Hisaya Kobayashi - Business Unit Head of Japan & Central/Eastern Europe for Arysta LifeScience Corporation
Jean-Pierre Princen - Goëmar Chief Executive Officer
Wayne Hewett, President & Chief Executive Officer of Arysta LifeScience Corporation
Paula Pinto, Global Marketing Head Arysta LifeScience Corporation
dr inż. Adam Słowiński - Dyrektor Marketingu i Rozwoju Arysta LifeScience Polska


“Celem firmy Arysta LifeScience jest umocnienie jej wiodącej roli w dziedzinie biorozwiazań, przy maksymalizacji ich synergistycznego współdziałania z konwencjonalnymi rozwiązaniami dotyczącymi ochrony roślin.” – powiedział Wayne Hewett, pełniący obowiązki CEO w firmie Arysta LifeScience. “Przejęcie firmy Goëmar to krok milowy dla kontynuacji rozwoju Arysta LifeScience w szybko rozwijającej się sferze biorozwiązań, z zaangażowaną wizją i pasją ukierunkowaną na ten rynek.”
“Jesteśmy podekscytowani wejściem do firmy Arysta LifeScience i kontynuowaniem egzekwowania wspólnie naszych wizji na temat bycia wiodącym graczem na rynku biorozwiązań w rolnictwie,” dodał Jean-Pierre Princen, Chief Executive Officer firmy Goëmar. “Uzupełniająca natura naszych dwóch przedsiębiorstw da nam dodatkowe możliwości do kontynuacji wyjątkowego rozwoju, którego doświadczyliśmy w ostatnich latach. Dodatkowo, połączone siły dwóch portfolio w dziedzinie biostymulacji oraz biokontroli tworzą wiodącego gracza w tym dynamicznym i rosnącym segmencie.”

O Arysta LifeScience
Z siedzibą główną w Tokio, Japonia, Arysta LifeScience jest jedną z największych na świecie prywatnych firm w branży ochrony roślin i nauk biologicznych, z dochodami na poziomie 1,6 mld USD w 2013r. Przedsiębiorstwo dostarcza środków ochrony roślin i produktów biologicznych w ponad 125 krajach na świecie. Arysta LifeScience specjalizuje się w marketingu i dystrybucji produktów uznanych firm zajmujących się ochroną roślin i naukami biologicznymi, zgodnie z potrzebami swoich partnerów na całym świecie.
Arysta LifeScience szybko stała się istotnym graczem na światowym rynku owoców i warzyw dzięki tworzeniu biostymulatorów i nawozów dla tego ważnego sektora. Rozwój firmy na polu biostymulatorów i nawozów został początkowo osiągnięty dzięki nabyciu w 2007r. GBM w Meksyku i poprzez rozszerzenie umowy z japońską firmą Asahi Chemicals Manufacturing w 2010r. o dystrybucję i promowanie biostymulatora roślin ATONIK (ASAHI) w Europie, włączając w to Rosję, Ukrainę, oraz Afrykę i Środkowy Wschód. W ostatnich latach firma nabyła brytyjski Plant Impact i podpisała globalną umowę zapewniającą jej dostęp do biostymulatorów TYTANIT® produkowanych przez Intermag. Światowa oferta biostymulatorów i nawozów wciąż rośnie. Obecnie powiększyła się o port folio firmy Goëmar. Więcej informacji na temat firmy dostępnych jest pod adresem: www.arystalifescience.com

Załączony obraz

Jean-Pierre Princen - Goëmar Chief Executive Officer
Wayne Hewett, President & Chief Executive Officer of Arysta LifeScience CorporationO firmie Goëmar
Goëmar, którego główna siedziba znajduje się w Saint-Malo we Francji jest światowym dostawcą zrównoważonych rozwiązań, głównie na bazie naturalnych i bezpiecznych produktów, np. filtratów z alg lub substancji aktywnych dla rolnictwa. Z rozwiniętym w ponad 40 krajach systemem sprzedaży, Goëmar jest firmą ukierunkowaną na innowacje, corocznie inwestującą w badania oraz rozwój ponad 10% zysków. Te wysiłki pozwalają firmie być ekspertem w nawożeniu oraz stymulacji kwitnienia i wiązania owoców w ramach zakresu technologii Physio-Activatory. Najważniejsze produkty z grupy Physio-Activator to: BM Start, Vivaflor, Calibra, Goteo, dla ogrodnictwa oraz produkcji winorośli oraz Appetizer, Forthial, Multoleo i Zeal dla upraw rolnych. Natural Protect Technology portfolio opiera się o rozwiązania z dziedziny biokontroli, a główne produkty to: Vacciplant Fruits and Vegetables oraz Vacciplant Row crops, obydwa oparte na laminarynie, w 100% naturalnej i bezpiecznej substancji aktywnej wymienionej European Annex 1 od 2005 r. Więcej informacji jest dostępne na: www.goemar.com

Załączony obraz

Załączony obraz

Załączony obraz