Skocz do zawartości
Zdjęcie

Nowy silnik Bobcat dostępny w Europie już w 2015 roku

Napisany przez agrofoto, 20 marzec 2014 · 421 wyświetleń

Nowy silnik Bobcat dostępny w Europie już w 2015 roku Bobcat ogłosiła wprowadzenie w 2015 roku nowego silnika Diesla, zgodnego z normami Stage IIIB i Stage IV. Będzie on stosowany w wiodących na rynku UE ładowarkach kompaktowych.

Silniki Bobcat będą wyposażone w nowy układ spalania spełniający wymagania europejskich norm Stage IIIB/Stage IV bez konieczności stosowania filtra cząstek stałych (DPF). Układ ten nazywany jest ULPC (Ultra Low PM Combustion – układ o bardzo niskim poziomie spalania cząstek stałych).

W ciągu nadchodzących 12 miesięcy Bobcat udostępni więcej informacji na temat nowych maszyn kompaktowych i silników. Są one zgodne z europejskimi normami Stage IIIB i Stage IV i zostaną wprowadzone na rynek europejski w 2015 roku. Zostaną także przekazane wiadomości na temat nowych cech i rozwiązań w nich zastosowanych.

Nowe silniki zgodne z normami Stage IIIB i Stage IV zostały opracowane dzięki ścisłej współpracy firm Bobcat i Doosan oraz najlepszych światowych specjalistów i firm zajmujących się projektowaniem silników, takich jak Ricardo czy FEV.

Ponad 50 lat doświadczenia Doosan w zakresie budowy silników i ponad 50 lat obecności Bobcat na rynku maszyn kompaktowych pozwoliło nam opracować prawdziwie innowacyjne rozwiązania. Łącznie podczas pracy nad tym projektem mieliśmy do dyspozycji ponad 200 lat doświadczenia z zakresu projektowania silników i produkcji maszyn kompaktowych!

Więcej informacji na temat produktów Bobcat znajduje się na stronie www.bobcat.eu