BayLab- warsztaty popularnonaukowe

blog-0905309001392801245.jpgMinął pierwszy rok istnienia salonu multimedialnego BayLab, w których wzięło udział 1400 dzieci i dorosłych. Odnotowano ponad 110 godzin zajęć i dziesiątki szkół zainteresowanych warsztatami popularnonaukowymi.

 

Głównym celem BayLab jest pokazywanie znaczenia nauki dla poprawy jakości życia codziennego.Ten warszawski salon popularnonaukowy kładzie nacisk na wiele bardzo ważnych wartości, które są niezbędne w dzisiejszym świecie, jak wychodząca poza schematy odwaga myślenia. Twórcą tego projektu jest popularna firma Bayer, która ma szeroki obszar działalności, dzięki temu skutecznie może podzielić się wiedzą dotyczącą: nauk medycznych, rolniczych oraz inżynierii materiałowej.

W lutym ubiegłego roku odbyły się pierwsze warsztaty edukacyjne. Omawiane zagadnienia dotyczyły witamin, zwierząt domowych, roślin uprawnych czy zdrowego serca. W tym roku BayLab inauguruje nowymi tematami zajęć „Zupa, pompa i odrobina hydrauliki – czyli krew, serce i krążenie”, „Co potrafią nasze oczy, gdy są zdrowe, i czego nie potrafią, gdy zachorują?”.

Tematy te pojawią się w salonie w pierwszej połowie 2014 roku. W drugiej połowie tematy będą dotyczyły profilaktyki onkologicznej oraz bioróżnorodności.

 

Warto podkreślić, że BayLab jest drugim tego typu miejscem w Europie, zaraz po Niemczech. Salon ten po raz kolejny weźmie udział w Festiwalu Nauki, NaukowaWarszawa.pl i w innych projektach. Projekt BayLab planuje też zorganizować „Naukowe Czwartki” czyli spotkania otwarte, przy współpracy z organizacjami społecznymi.

Obecnie w warsztatach wzięło udział mnóstwo dzieci i młodzieży z różnych szkół: podstawowych, gimnazjum i liceum . Podczas trwania zajęć uczniowie mogli przeprowadzać różne doświadczenia, wzbogacać swoją wiedzę i korzystać z profesjonalnego sprzętu m.in. z multimedialnego stołu z aplikacjami dotykowymi.

 

Nauczyciele docenili inicjatywę. „Przedmiot doświadczeń był dla dzieci namacalny dzięki powiązaniu z życiem codziennym” – ocenia Inga Dwójnik ze Szkoły Podstawowej nr 225 w Warszawie. „Poznanie przez działanie – doskonały sposób na zgłębienie wiedzy” - komentuje Katarzyna Kiljańska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Piasecznie.

 

BayLab ukazuje związki nauki z życiem codziennym również w Internecie – w formule Księgi Domowych Eksperymentów (przykładów doświadczeń, które można z dzieckiem wykonać w domu): www.facebook.com/BaylabPolska oraz www.baylab.bayer.com.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto
Zaloguj się, aby obserwować  


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj