Skocz do zawartości
Zdjęcie

John Deere i BASF we wspólnej inicjatywie

Napisany przez agrofoto, 17 grudzień 2013 · 525 wyświetleń

Firmy John Deere i BASF nawiązały współpracę w celu opracowania wspólnych rozwiązań służacych trwałemu zwiększeniu wydajności w produkcji roślin

Załączony obraz


Mannheim i Limburgerhof, Niemcy – firmy John Deere i BASF ogłosiły dziś plany dotyczące wspólnego stworzenia pakietu zintegrowanych rozwiązań w zakresie precyzyjnej uprawy i zarządzania gospodarstwem, aby uzyskać lepsze efekty w tej dziedzinie. Narzędzia te, stworzone wraz z hodowcami roślin, zapewnią lepsze usługi dokumentowania pól i indywidualnie dostosowanego doradztwa rolniczego. Pomogą one rolnikom bardziej wydajnie przekładać dane na decyzje związane z zarządzaniem gospodarstwem.

„BASF i John Deere to dwaj wiodący dostawcy w sektorze rolniczym, posiadający wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu danymi rolniczymi” – powiedział Markus Heldt, prezes Działu Crop Protection w BASF. „Prawdziwa wartość polega na udzieleniu producentom pomocy w interpretacji tych danych, tak aby mogli podejmować dokładniejsze i bardziej skuteczne decyzje dotyczące upraw i prac w gospodarstwie.”
W ramach umowy firma BASF zaoferuje nową usługę dokumentowania pól i wsparcia w kwestii podejmowania decyzji rolniczych. Firma John Deere zapewni nową aplikację do konfiguracji opryskiwaczy, a także do integracji danych dotyczących pól, poprzez wspólny portal do zarządzania gospodarstwem „MyJohnDeere.com”, który pozwoli hodowcom lepiej zarządzać pracami w gospodarstwie.
„Poprzez połączenie agronomicznego doświadczenia firmy BASF ze sprawdzonym w warunkach polowych doświadczeniem firmy John Deere w zakresie aplikacji, dostarczymy platformę do zarządzania, która będzie także otwarta na innych partnerów” – powiedział Christoph Wigger, wice-prezes ds. sprzedaży i marketingu w regionie 2 w firmie John Deere. „Zamiast łączyć istniejące narzędzia, skupimy nasze wysiłki badawcze i rozwojowe na tych innowacyjnych rozwiązaniach, które intuicyjnie spełniają potrzeby rolników w całym procesie produkcji roślin uprawnych.”

Celem jest uruchomienie pierwszych wspólnych, zintegrowanych narzędzi na strategicznych rynkach rolniczych do końca 2014 r., a następnie na kolejnych rynkach.
Ta umowa niewyłączna uzupełnia niedawno ogłoszoną inwestycję firmy BASF w interaktywne serwisy dla producentow roślin. Firmy nie ujawniają warunków umowy.