Skocz do zawartości
Zdjęcie

Blattin na Wystawie Opolagra 2013

Napisany przez agrofoto, 21 czerwiec 2013 · 877 wyświetleń

W dniach 14-16 czerwiec 2013 r. w miejscowości Kamień Śląski k/Opola odbyła się X edycja największej wystawy rolniczej południowej Polski, Opolagra 2013. W tym roku była to rekordowa wystawa pod każdym względem. Na lotnisku w Kamieniu Śląskim zjechało 400 firm prezentujących nowości w rolnictwie. Zajęli oni powierzchnię 40 hektarów, a samą wystawę odwiedziło 44 tys. zwiedzających. W tym roku firma Blattin przygotowała dla hodowców i zwiedzających wiele atrakcji. Tradycyjnie już krowy biorące udział w wystawie żywione były paszą Blattin.

Załączony obraz Załączony obraz


Pokaz korekcji racic
Na terenie Wystawy Zwierząt w sobotę i w niedzielę odbył się pokaz korekcji racic, zorganizowany przez firmę Blattin. Szkolenie teoretyczne oraz część praktyczną przeprowadził wieloletni praktyk tech. wet. Jana P.Weihs, członek Krajowego Stowarzyszenia Korektorów i Terapeutów Racic. Prezentacja poruszała niezwykle ważną kwestię jaką są zdrowe racice. Weihs tłumaczył jak rozpoznać zmiany chorobowe oraz jaki mają one wpływ na ogólne samopoczucie zwierząt oraz wydajność mleczną i wskaźniki rozrodu.

Załączony obraz Załączony obraz

Załączony obraz Załączony obraz

Premiera wozów paszowych
Zwiedzający wystawę mieli możliwość zapoznania się ofertą nowego działu Blattin Technika. Po raz pierwszy na targach tych zaprezentowane zostały WOZY PASZOWE BLATTIN oraz WENTYLATORY.
Załączony obraz Załączony obrazKonkurs
Wszyscy odwiedzający nasze stoisko mieli także szansę wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania była rolka folii Silotite PRO. Niebawem na łamach naszego biuletynu ogłosimy wyniki losowania nagrody głównej.

Pokaz młodego hodowcy
Podczas Wystawy Zwierząt odbył się także pokaz młodych hodowców, na którym dzieci w wieku od 3 do 13 lat prezentowały swoje zwierzęta. Zaangażowanie dzieci było ogromne i z daleka można było zauważyć pasję hodowcy, która w nich drzemie. My ze swojej strony popieramy takie inicjatywy i co roku nagradzamy dzieci biorące udział w Konkursie Młodego Hodowcy.
Załączony obraz