Skocz do zawartości
Zdjęcie

Wznowienie rejestracji Select Super 120 EC

Napisany przez agrofoto, 21 czerwiec 2013 · 645 wyświetleń

04 czerwca 2013 r. została wydana decyzja w sprawie wznowienia rejestracji środka Select Super 120 EC i możliwości stosowania go w uprawach roślin warzywniczych, sadowniczych i rolniczych. Select to środek chwastobójczy, przeznaczony do selektywnego zwalczania perzu właściwego, chwastnicy jednostronnej, miotły zbożowej, owsa głuchego i innych chwastów jednoliściennych. Substancją aktywną preparatu jest kletodym.

Załączony obraz


Środek wykazuje działanie systemiczne, pobierany jest bardzo szybko poprzez liście, a następnie przemieszczany do korzeni i rozłogów chwastów powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju roślin jednoliściennych. Efektem działania jest żółknięcie, a następnie zasychanie najmłodszych liści chwastów i jest to widoczne po upływie około 7 dni od opryskiwania. Intensywny wzrost chwastów, ciepła pogoda i wilgotna gleba przyspieszają działanie środka. Opady deszczu występujące w godzinę po zabiegu nie mają wpływu na działanie środka. Środek stosuje się nalistnie po wzejściu chwastów.
Obecny zakres stosowania Select Super 120 EC: rośliny rolnicze: burak cukrowy, rzepak ozimy, ziemniak; rośliny warzywnicze: marchew, cebula z siewu, kapusta; rośliny sadownicze: truskawka.