Skocz do zawartości
Zdjęcie

Wózki terenowe Ausa – specjaliści w sadzie

Napisany przez agrofoto, 18 czerwiec 2013 · 1413 wyświetleń

AUSA oferuje najszerszą na rynku rodzinę kompaktowych terenowych i pół-przemysłowych wózków widłowych o nośności w przedziale od 1,3 do 5ton. Z całej palety wózków dla polskich sadowników Firma Polsad wybrała model C150H z napędem na jedną lub obie osie przenoszony za pomocą przekładni hydrostatycznej renomowanego producenta Rexrtoth, dodatkowo podnoszącej walory trakcyjne wózka. Duże koła na osi przedniej pozwalają na pełne przeniesienie napędu a wysoki prześwit oraz zakładane szerokie koła, z przeznaczeniem do jazdy po trawie, pozwalają na poruszanie się nawet na podmokłych kwaterach w sadzie, nie powodując powstawania kolein. Wózki Ausa w polskich sadach używane są głównie podczas zbioru owoców gdzie liczy się prędkość, dlatego model C150H wyposażony jest w dodatkowe nadbiegi nawet podczas jazdy do tyłu.
Aby wózek stał się wszechstronnym urządzeniem Polsad zamawia dla swoich klientów maszty trzyczęściowe o wysokości podnoszenia 5,4 m oraz pełny wolny skok wideł dzięki czemu bezproblemowe jest korzystanie z obrotnic lub wywrotnic skrzyniopalet do jabłek przemysłowych. Część z klientów wykorzystuje dodatkową hydraulikę i pełne podnoszenie do wyposażenia w urządzenie do stawiania konstrukcji anty-gradowych. Sama płyta czołowa, na której są mocowane osprzęty oraz widły jest wyposażona w zintegrowany przesuw boczny oraz została zwężona do szerokości 1120 mm tak aby łatwiej było pobierać palety o szerokości 1200 mm wysokich rzędów.

Załączony obraz

Ausa bardzo dba o właściwy dobór dostawców, dlatego zdecydowała się na wyposażenie wózka w znany sadownikom z platform do zbioru owoców silnik Kubota V1505. Więcej informacji o wózkach do sadu na stronie www.polsad.net.pl