Skocz do zawartości
Zdjęcie

ODA Polska pomocny doradca w rolnictwie

Napisany przez agrofoto, 09 kwiecień 2013 · 1221 wyświetleń

Od 2011 roku działa w Polsce firma doradcza ODA Polska. Firma matka pod nazwą Offre & Demande Agricole została założona we Francji w 1997 r. Renaud de Kerpoisson, rolnik, a jednocześnie cieszący się uznaniem ekspert w dziedzinie rynku rolnego, podjął decyzję o utworzeniu grupy Offre & Demande Agricole przewidując zwiększenie płynności cen surowców rolnych w następstwie postępującego otwarcia rynków rolnych Unii Europejskiej.

Załączony obraz

Od samego początku działalność grupy polegała na pomocy podmiotom działającym w sektorze rolnym (rolnikom i przedsiębiorcom) w odkrywaniu i wykorzystywaniu mechanizmów rządzących rynkami rolnymi do niwelowania zagrożeń płynących z rosnącej płynności cen surowców.

Niezależni analitycy zbierają i opracowują dane, wykorzystując modele statystyczne prognozują przyszłe tendencje rynków rolnych, na podstawie których budują strategie handlowe klientów.
Oda Polska organizuje również szkolenia w zakresie zarządzania sprzedażą i zakupem zbóż oraz nasion oleistych przy wykorzystaniu rynków terminowych. Więcej informacji o działalności i ofercie ODA Polska na stronie www.odaagri.pl.