Skocz do zawartości
Zdjęcie

Rozszerzenie rejestracji środka SWITCH 62,5 WG o nowe zastosowania

Napisany przez agrofoto, 26 marzec 2013 · 915 wyświetleń

Załączony obraz

Z przyjemnością informujemy, że na podstawie decyzji Ministra Rolnictwa, podpisanej w dniu 19 marca 2013 r. (nr: R-63/2013) następuje rozszerzenie rejestracji środka SWITCH 62,5 WG o nowe zastosowania – łącznie o 30 nowych upraw!

SWITCH 62,5 WG to doskonale znany ze swojej niezawodności fungicyd stosowany dotychczas do ochrony upraw truskawki, maliny, jabłoni oraz upraw warzywniczych – pomidory w uprawach szklarniowych, uprawy fasoli oraz grochu.

SWITCH w uprawach sadowniczych zyskuje długo oczekiwaną rejestrację dla upraw borówki amerykańskiej. Również inne uprawy na mocy nowej decyzji mogą być chronione

Switch – czereśnia, wiśnia, grusza, śliwa, morela, brzoskwinia, nektarynka, porzeczka czarna, czerwona, biała oraz winorośl.
Informacja prasowa

Syngenta jest jedną z wiodących światowych firm, zatrudniającą w ponad 90 krajach przeszło 27 000 pracowników, zaangażowanych w realizację naszego celu: Uwalnianie potencjału roślin. Dzięki światowej klasy działalności badawczej, globalnemu zasięgowi i oddaniu wobec naszych Klientów, pomagamy zwiększać wysokość plonów, chronić środowisko oraz wpływać na poprawę zdrowia i jakości życia. Więcej informacji o nas znajdziecie Państwo na stronie: www.syngenta.com

SWITCH w uprawach warzywnych zyskuje rejestrację dla następujących upraw: pomidor – pod osłonami i w gruncie, ogórek – w gruncie, pod osłonami i w szklarniach, cukinia – w gruncie, pod osłonami i w szklarniach, papryka – w gruncie, pod osłonami i w szklarniach, bakłażan – w gruncie, pod osłonami i w szklarniach, sałata – w gruncie, pod osłonami i w szklarniach, marchew, cebula, szalotka, czosnek, pietruszka korzeniowa, pasternak, burak ćwikłowy, chrzan, brukiew, rzepa oraz zioła (w gruncie, pod osłonami i w szklarniach).

SWITCH również może być stosowany do ochrony upraw roślin ozdobnych (w gruncie, pod osłonami i w szklarniach) oraz w szkółkach drzew owocowych i szkółkach drzew ozdobnych.

Nastąpiło również rozszerzenie zakresu zwalczanych chorób przez środek Switch dla następujących upraw:
truskawki – obok szarej pleśni dochodzi antraknoza
grochu konserwowego – obok szarej pleśni, zgnilizny twardzikowej, askochytozy dochodzi mączniak prawdziwy i zgorzelowa plamistość grochu
pomidora (szklarniowego) – obok szarej pleśni dochodzi zgnilizna twardzikowa