Rolnicy do końca sierpnia kupili tyle przyczep, co w całym 2011 roku.

logo_agritrac.png



Sprzedaż na rynku przyczep nie zwalnia tempa. Rolnicy zarejestrowali o ponad 20 proc. więcej nowych przyczep rolniczych niż w tym samym miesiącu 2011 roku. Skumulowany wynik z poprzedniego roku został już osiągnięty – podają analitycy z Martin & Jacob, firmy monitorującej sprzedaż ciągników oraz przyczep rolniczych.

Ósmy miesiąc tego roku przyniósł 809 rejestracji nowych przyczep rolniczych, tym samym był to trzeci najwyższy wynik w tym roku. Tylko w lipcu i czerwcu rolnicy zarejestrowali więcej nowych produkcji. Sierpień to kolejny miesiąc z rzędu, w którym dynamika wzrostu pozostała na kilkudziesięciu procentowym poziomie. W ciągu ośmiu miesięcy polscy rolnicy kupili 5959 pojazdów. To wynik lepszy o 45 proc. w porównaniu do analogicznych miesięcy ubiegłego roku. Skumulowany wynik sprzedaży z całego 2011 roku został osiągnięty. Producenci już teraz mogą otwierać szampany. Ubiegłoroczna, wysoka sprzedaż została utrzymana, a przyszła sprzedaż, w kolejnych miesiącach będzie stanowiła dodatkowy profit – uważa Michał Poźniak z firmy Martin & Jacob zajmującej się monitoringiem sprzedaży ciągników oraz przyczep rolniczych – AgriTrac.

Optymistyczne jest to, iż rynek ten mocno się rozwija. Rozpędzona sprzedaż powoduje, że firmy oferujące swoje produkty rozwijają się, wprowadzają nowe rozwiązania technologiczne oraz modernizują już istniejące. Wszystkie te czynniki wpływają na konkurencyjność polskiego rolnictwa. Nowocześniejsze i wydajniejsze maszyny kupowane przez polskich rolników, w przyszłości będą stanowić podłoże do rozwoju gospodarstw – tłumaczy Poźniak.

Liderem polskiego rynku za okres od stycznia do sierpnia 2012 roku została marka Pronar, wyprzedziła tym samym przyczepy produkcji własnej oraz firmę Metal-Fach. Producent z Narwi uzyskał blisko 22 proc. udział w rynku. Na rynku mocno funkcjonują przyczepy produkcji własnej czyli produkty produkowane przez rzemieślników, czy samych rolników do własnego użytku. Takie produkcje zostały zarejestrowane w 939 przypadkach. Przyczepy firmy Metal-Fach wybrało o 6 rolników mniej niż w przypadku przyczep produkcji własnej. Metaltech oraz Wielton zostały sklasyfikowane na kolejnych miejscach. Przyczepy tych dwóch marek wybierają rolnicy, którzy kupują przyczepy o dużej ładowności. Marka Wielton była liderem wśród przyczep o ładowności powyżej 17 ton. W analizowanym okresie rolnicy najczęściej wybierali przyczepy z segmentu ładownościowego 10-13 ton. Najchętniej wybieranym modelem w tym segmencie okazał się model Zasław D-737-10 o ładowności 10 ton.

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto
Zaloguj się, aby obserwować  


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj