Skocz do zawartości
Zdjęcie

Nowy prezes Doosan

Napisany przez agrofoto, 21 maj 2012 · 913 wyświetleń

Dodany obrazek


Doosan Infracore Construction Equipment będą zarządzane przez nowego prezesa na terenie Europy, Afryki oraz Bliskiego Wschodu (EMEA).

Martin Knoetgen, wiceprezes ds. operacyjnych EMEA, został mianowany przez Tony`ego Helsham, CEO Doosan Infracore Construction Equipment, jako prezes EMEA. Tym samym zastąpi on Scott`a Nelson`a, który był prezesem EMEA od czerwca 2010.

Tony Helsham wyjaśnił, że Scott Nelson zrezygnował z dalszej współpracy z przyczyn osobistych.

Zwracając uwagę na to, jak duży wkład w rozwój firmy włożył Scott, Tony podsumował: „Chciałbym podziękować Scott`owi za jego silne przywództwo i duży wkład w rozwój naszej firmy. Realizacja obietnic dla naszych dealerów i klientów o zapewnieniu jakości, wartości dodanych do produktów i usług, jest sednem naszego biznesu. Wszystko to jest podstawą tego, co robimy. W znalezieniu następcy, ważne było dla nas wyznaczenie kogoś, kto ucieleśnia tę obietnicę w taki sposób, w jaki robił to Scott Nelson”.

„Jest mi niezmiernie miło ogłosić, że od 1 czerwca prezesem Doosan Infracore Construction Equipment – EMEA zostanie Martin Knoetgen. Scott Nelson będzie pełnił funkcję doradczą do końca czerwca”.

„Martin Knoetgen pełnił funkcję wiceprezesa ds. operacji (EMEA) podczas ostatnich dwóch lat. Ma ponad 15 lat doświadczenia w zarządzaniu. Potrafi skutecznie osiągać krótkookresowe cele, ale jednocześnie pilnuje strategii długoterminowej.”

Przed dołączeniem do firmy Doosan Infracore Construction Equipment, Martin Knoetgen pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego w Dalphi Metal (spółka zależna, TRW Automotive Holdings Corporation). Przez ponad trzy lata pełnił również funkcję dyrektora operacyjnego na terenie całej Europy, był także kierownikiem zakładu w TRW.


Dodany obrazek