Skocz do zawartości
Zdjęcie

AgroFoto.pl odwiedza Tractorpulling

Napisany przez agrofoto, 23 marzec 2012 · 1381 wyświetleń

Dodany obrazek

AgroFoto z wizytą na zawodach tractorpullingu - European Superpull.

AgroFotowicze!

Trochę czasu już minęło, zatem najwyższy czas poinformować Was o tym, że jako AgroFoto.pl uczestniczyliśmy w niezwykłym wydarzeniu. Na specjalne zaproszenie prezydenta Europejskiego Stowarzyszenia Tractorpullingu (ETPC) – Pana Jana Buitenhuisa – mogliśmy od zaplecza oglądać jak rodzi się idea tractorpullingu w Polsce.

24 lutego odbywało się zebranie zarządu oraz 17 państw członkowskich ETPC. Jednym z ważniejszych punktów spotkania było głosowanie nad przyjęciem do Europejskiego Stowarzyszenia Tractorpullingu – Polskiego Stowarzyszenia Tractorpullingu (PSTP). W niejawnym głosowaniu propozycja PSTP została zaakceptowana, co dla nas, fanów rolniczej motoryzacji, oznacza, że już wkrótce w Polsce będziemy mogli oglądać zawody na światowym poziomie oraz sami brać w nich udział.
Dzięki uprzejmości naszych przyjaciół możemy pokazać kilka zdjęć tego szacownego gremium (poniżej).
Nie były to jednak jedyne miłe akcenty, bowiem chwilę później wszyscy świętowaliśmy 25 lecie Pana Jana Buitenhuisa na stanowisku European Tractor Pulling Comitee. Na uroczystości każde z Państwo członkowskich wręczyło okolicznościowe upominki, które nawiązywały do danych krajów.
Kolejnego dnia z samego rana wybraliśmy się do Ahoy Stadium w Rotterdamie, gdzie odbywały się zawody European Superpull – swoistej wisienki na torcie tractorpullingowego sezonu. Spotykają się tu najlepsi zawodnicy i najlepsze zespoły z całej Europy.
Pusty stadion robił na nas ogromne wrażenie, jednak zawody przerosły najśmielsze oczekiwania. Było widowiskowo, emocjonująco i ekstremalnie głośno.
Zdjęcia i filmy z tego wydarzenia znajdują się http://www.agrofoto....tractorpulling/.

Tymczasem z niecierpliwością czekamy na pierwsze tego typu zawody w Polsce i trzymamy kciuki, że pośród Was znajdą się chętni aby rozpocząć przygodę z tym pasjonującym sportem.
Zespół AgroFoto.pl
Dziękujemy AgroFoto za relacje i polecamy się na przyszłość. Liczymy również na owocną współpracę:)
  • Raportuj