Skocz do zawartości
Zdjęcie

DuPont wśród „Najbardziej Podziwianych Firm na Świecie”

Napisany przez agrofoto, 06 marzec 2012 · 1488 wyświetleń

DuPont wśród „Najbardziej Podziwianych Firm na Świecie” wg Magazynu FORTUNE


Dodany obrazek


Firma została liderem w swoim sektorze.


Według rankingu Magazynu FORTUNE, DuPont znalazł się wśród 50 najbardziej podziwianych firm na świecie.
DuPont uzyskał 37 pozycję na liście, powszechnie uważanej, za najważniejsze zestawienie firm o najlepszej reputacji. DuPont przesunął się w rankingu o 6 pozycji wzwyż w porównaniu do roku poprzedniego a od 2009 łącznie o 15 pozycji w górę.

W tym roku DuPont został numerem JEDEN w rankigu swojego sektora i jedyną firmą go reprezentującą wśród 50 najbardziej podziwianych. Rezultaty zostaną opublikowane w wydaniu FORTUNE w dniu 19 marca. Już teraz są dostępne w internecie pod adresem:
Top 50 - Most Admired Companies - FORTUNE

“To wspaniałe wyróżnienie podkreśla zaangażowanie naszych 70 000 pracowników w pogłębianie naszych podstawowych wartości firmy, oraz to w jaki sposób wykorzystujemy naukę w dokonywaniu zmian na świecie” – powiedziała Ellen Kullman, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny DuPont. „DuPont współpracuje z partnerami na całym świecie, dostarczając innowacje na lokalne rynki i odpowiadając na jedne z najbardziej złożonych wyzwań, powodowanych przez rosnącą populację. DuPont wykorzystuje naukę do tworzenia produktów i usług, których celem jest zapewnienie: większej ilości żywności, nowych źródeł energii oraz ochrony ludziom w ich miejscu pracy i codziennym życiu”.

Wśród najważniejszych atrybutów reputacji używanych przez Magazyn FORTUNE do oceny w każdym z sektorów, DuPont wyróżnił się osiągając pierwsze miejsce w kategoriach: Innowacje, Zarządzanie Ludźmi, Odpowiedzialność Społeczna oraz Jakość Produktów i Usług.
Lista “Najbardziej Podziwianych Firm” wg FORTUNE jest postrzegana jako najważniejsze narzędzie w ocenie wyników działania oraz reputacji firm. Aby zidentyfikować i ocenić najbardziej podziwiane firmy, FORTUNE wraz z partnerem, The Hay Group, zasięgnęły opinii około 15 000 prezesów i dyrektorów najwyższej kadry zarządzającej, dyrektorów spoza listy FORTUNE 1000 oraz Global 500, głównych firm spoza Stanów Zjednoczonych oraz analityków finansowych.

###


DuPont (NYSE: DD), od 1802 roku wprowadza na globalny rynek rozwiązania naukowe
i inżynierię na światowym poziomie w postaci innowacyjnych produktów, materiałów i usług. DuPont wierzy że, poprzez współpracę z klientami, rządami, środowiskiem naukowym, organizacjami pozarządowymi i liderami opinii, może pomóc znaleźć rozwiązania takich globalnych wyzwań jak: zapewnienie wystarczającej ilości zdrowej żywności dla ludzi na całym świecie, zmniejszenie zależności od paliw kopalnych, a także ochrona życia
i środowiska . Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat firmy DuPont i jej zaangażowania w innowacyjność, odwiedź DuPont. The miracles of science™
Więcej informacji o DuPont dostępnych jest również w polskojęzycznym Centrum dla Mediow pod adresem: http://pl.news.dupont.com ; Kontakt dla mediów:
Magdalena Kicińska, magdalena.kicinska@pol.dupont.com ; +48 604 201 230