Skocz do zawartości
Zdjęcie

Syngenta wzmacnia swoją pozycję na rynku i zbliża się do klienta

Napisany przez agrofoto, 03 luty 2012 · 1095 wyświetleń

Dodany obrazek

Syngenta wzmacnia swoją pozycję na rynku i zbliża się do klienta
„Razem jesteśmy silniejsi” - nasiona i środki ochrony roślin to teraz jedna Syngenta


Syngenta powstała w 2000 roku w wyniku fuzji działów agrochemicznych firm Novartis i Zeneca. W tym czasie, poprzez nieustanny rozwój szerokiej palety produktów oraz licznych programów dla biznesu rolnego Syngenta stała się wiodącym graczem w tej branży.
Firma odgrywa znaczącą rolę, zarówno w sektorze nasion, jak i w sektorze ochrony roślin.
W ochronie roślin, Syngenta zwiększyła udział w rynku i stała się światowym liderem, dysponując szeroką paletą produktów i możliwościami ich dystrybucji. Jednocześnie, wraz ze wzrostem znaczenia i intensywnym rozwojem rynku nasiennego, firma zbudowała światową pozycję w sektorze nasion, wykorzystując wiodącą technologię, która zmieniła skalę i możliwości biznesu nasiennego.
To daje firmie Syngenta wyjątkową możliwość sprostania coraz trudniejszym wyzwaniom, stojącym przed rolnikami.
W 2011 roku Syngenta zrobiła kolejny krok, łącząc dział ochrony roślin i dział nasion w jedną organizację oraz stworzyła nową strategię i podejście rynkowe na przyszłość. Skupiamy się na rozwijaniu i dostarczaniu zintegrowanej oferty uprawowej, co sprawia, że firma jest w stanie stworzyć unikalne rozwiązania, aby spełnić potrzeby rolników. Nasze rozumienie zintegrowanych rozwiązań znacznie wykracza poza proste połączenie rozwiązań biologicznych i chemicznych i dlatego stanowi wartość dodaną dla klienta.
W ramach procesu konsolidacji:
  • Syngenta na całym świecie skupia się na 8 uprawach
  • Syngenta połączyła swoje niezależne dotychczas portfolio, żeby zaoferować zintegrowane rozwiązania dla całego procesu produkcji rolnej (przed, w trakcie oraz po procesie produkcji). Firma połączyła dwie organizacje i wprowadziła nowe metody pracy, aby lepiej zaspokajać potrzeby klienta
  • Działy Badań i Rozwoju (Research & Development) połączyły swoje siły, aby stworzyć wysokiej jakości, zintegrowane rozwiązania dla całego procesu produkcji rolnej
  • Firma przekształciła także całą strukturę operacji globalnych, tak aby skupić się na specyfice rynków lokalnych
Struktura firmy znacznie się zmieniła. Firma jest zorganizowana wokół 8 globalnych upraw. Każda uprawa ma solidne zaplecze, począwszy od Badań i Rozwoju, poprzez wszystkie działy firmy, kończąc na ofercie dla klienta. Po zakończonym procesie integracji, Syngenta ma jeden z najsilniejszych i najliczniejszych zespołów sprzedaży. Posiadając większą liczbę doświadczonych pracowników wspierających sprzedaż, zarówno nasion, jak i środków ochrony roślin, może lepiej zrozumieć rynek i odpowiedzieć na jego potrzeby. Łącząc wiedzę i doświadczenie przedstawicieli handlowych, firma rozszerzyła zakres oraz jakość doradztwa dla rolników i jednocześnie zbliżyła się do partnerów handlowych. Lub, jak brzmi hasło Syngenty - „Myśl jak rolnik”.

[centerDodany obrazek[/center]