Skocz do zawartości
Zdjęcie

Drugie życie Ursusa

Napisany przez agrofoto, 21 grudzień 2011 · 4606 wyświetleń

Wczoraj, 20 grudnia, AgroFoto zostało zaproszone na specjalną konferencję. W lubelskim oddziale firmy Pol-Mot Warfama miało miejsce uroczyste otwarcie nowej linii produkcyjnej ciągników Ursus.

Dodany obrazek


Dodany obrazek


Spotkanie zaczęło się od przekazania, przez Dyrektora Generalnego Tadeusza Zarajczyka, kluczyków do nowiutkiej maszyny Prezydentowi Miasta Lublina – Panu Krzysztofowi Żuk. Pan prezydent maszynę odpalił, silnik zaryczał i show się zaczęło.
Oto jak przyszłość Ursusa widzi Pan Dyrektor Zarajczyk - „Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami będziemy robili wszystko, aby marka URSUS odzyskała swój dawny blask, i na nowo stała się synonimem jakości i siły polskiego przedsiębiorstwa. Będziemy robili wszystko aby odbudować potęgę i pokazać siłę polskiej marki.”

Dodany obrazek


Dodany obrazek


Dodany obrazek


Dodany obrazek

Pierwszy ciągnik z nowej linii Ursusa to model o mocy 110KM. Bazą dla niego jest silnik Perkinsa, tradycyjna znana z poprzedniej generacji Ursusów skrzynia biegów. Ciągnik wyposażony jest w klimatyzację oraz wiele innych dodatków zapewniających komfort pracy. Średnia cena traktora ma wynosić około 115 tys. zł.

Dodany obrazek


W ofercie Pol-Mot Warfama znajdą się ciągniki o mocy od 60 do 140KM. Firma już podpisała kontrakty na sprzedaż ciągników do Nigerii.

Dodany obrazek


Produkcja ciągników ma miejsce w lubelskim oddziale spółki na zlokalizowanym na terenie dawnej fabryki samochodów przy ul. Mełgiewskiej. W chwili obecnej nad nowymi ciągnikami pracuje 100 osób. Firma planuje zatrudnić kolejne 100 osób aby rozbudować moce wytwórcze.

Nowemu Ursusowi życzymy wielu sukcesów na bardzo konkurencyjnym rynku. Jednak z całej siły trzymamy kciuki, aby te nowe Ursusy mogły nas zachwycać tak jak poczciwe, stare, dobre ciapki.

Może teraz ursus wróci do dawnej świetności, czego życze mu z całej siły. :)
 • Raportuj
też liczę że będzie tak jak w latach 80-tych. Ale ursus by mógł zacząć produkować więcej mniejszych ciągników na areał 20ha za nie dużą cenę oraz dobry żeby miał komfort
 • Raportuj
Miło zobaczyć jak coś rodzi się na nowo,życzę im wszystkiego najlepszego i jeśli tylko zmienią skrzynię biegów sam ustawiam się w kolejce po Ursusa.
 • Raportuj
cieszę się że coś się dzieje i trzymam kciuki żeby się udało żeby było jak dawniej :) B) URSUS B)
 • Raportuj
ja mam 3512 i to jest najlepszy ciągnik w swojej klasie , chociaż był i model 3514 tylko szkoda ,że go krótko produkowali , chyba to tylko był rok 1997 ...
 • Raportuj
Wszystko jest pięknie, ale jeszcze piękniej było by gdyby podzespoły były tak że robione u nas a nie tylko składane... Był by to wtedy dawny typowy URSUS, a tak to aby na razie składak. Ale to może pierwszy krok do doskonałości....???Zaczną od produkcji "własnej" kabiny i być może skończą na silniku :P Życzę im jak najlepiej, aby udało im się odbudować dawną markę!!!
 • Raportuj
Ten Ursus 5312, który ma trafić do Nigerii to turecki Uzel z naklejką "Ursus".
 • Raportuj
DanRol95 Nie od razu Kraków zbudowano.To i tak wielka sensacja, że Ursus podniósł się po tym wszystkim. Aby konkurować np z DF potrzeba jeszcze wielu lat. :(
 • Raportuj
Najpierw należało by dogonić Zetora :)
Gdzie tam DF

Ale cena widzę przystępna jak za ciągnik z o takiej mocy.
 • Raportuj

Ten Ursus 5312, który ma trafić do Nigerii to turecki Uzel z naklejką "Ursus".


Skąd to wiesz?
 • Raportuj
Moim zdaniem powinni produkowac cos na bazie U-1614 , u-912 jak i 914 tylko powinni udoskonalic stare rozwiazania....Ursusy na licencji MF to niewypaly.....
 • Raportuj

Moim zdaniem powinni produkowac cos na bazie U-1614 , u-912 jak i 914 tylko powinni udoskonalic stare rozwiazania....Ursusy na licencji MF to niewypaly.....

Zgadzam się a już całkiem 3p czyli c-360 z silnikiem od fergusona 255 porażka jęczy i stęka i ciągle się pierdzieli u mnie na wsi każdy patrzy żeby założyć do nich silnik albo od c 360 oryginalny albo zetorowski nie raz miałemokazje pracować takim traktorem więc powiem szczerze dziękuje bardzo . Tu jeden widze zauważył bardzo dobrze że najlepiej jakby bazowali na traktorach U 1614 912 914 tylko je ulepszyć i się z tym zgadzam bo ten traktor ma mi służyć i być prosty w naprawach a nie żeby latać po serwisach a na to nie oszukujmy
się rzadko którego Polskiego rolnika jest stać to jest moje zdanie :)
 • Raportuj
Pożyjemy zobaczymy:)
Jak to wszystko pujdzie w dobrą drogę to ustawiam się po ursusa:)
WESOŁYCH ŚWIĄT:)
 • Raportuj
Ta firma powinna przede wszystkim budować maszyny na swoim projekcie jak to kiedyś robiono.Taka licencja na produkcję tylko oszpeci markę.
 • Raportuj
Jak dlamnie to i tak sporo zrobili kupując ursusa teraz należ tylko trzymać kciuki
 • Raportuj
Jeśli będą dużo części produkować u nas na miejscu W POLSCE to ok, a jeśli ma to być jedynie składak z chińsko-tureckich-koreńskich części to będzie słabo.
Trzeba się temu wszystkiemu dokładnie przyglądać.Niestety coraz więcej jest chińszczyzny (John Deere) czy Tureczcyzny (Valtra) nawet w zachodnich produktach oferowanych na nasz rynek.
 • Raportuj
Wierze że im się uda :) tylko nie rozumiem celu przeniesienia produkcji do lublina :( i dlaczego te maski są takie brzydkie....
 • Raportuj
Nowy URSUS mógłby spojrzeć na Zetora gdzie z modelu Zetor 3011 Major dali radę dojść poprzez wiele lat i modyfikacji do pięknej Proximy , po drodze mając świetne w swoim czasie modele 7745 i 7340 , a nie znów pchać się w licencjonowane MF'y czy chińsko-tureckie składaki. Jednak życzę im powodzenia i mam nadzieję, że w przyszłości będę śmigał po swoich hektarach nowym POLSKIM URSUS'EM. ;)
 • Raportuj
Panowie nie wiem czy zauważyliście ale ten pierwszy ursus z numerem UCL11001 to jest tak naprawdę stary Ursus 6824 spójrzcie tylko na przedni most i rozstaw osi w starym 8024 wszystko było masywniejsze zmienili tylko maske
 • Raportuj
URSUS powinien być w Polsce na 1 miejscu i więże że będzie cały czas produkowany i ulepszany !
 • Raportuj