Skocz do zawartości
Zdjęcie

Sprzedaż traktorów wyższa o 60 procent

Napisany przez agrofoto, 29 listopad 2011 · 648 wyświetleń

Dodany obrazek

Sprzedaż traktorów wyższa o 60 procent!Jak poinformowała nas firma Martin & Jacob, zajmująca się m.in. sprawdzaniem ile się sprzedaje ciągników i przyczep rolniczych, w październiku rolnicy kupili 1320 sztuk traktorów. Od sprzedaży w październiku 2010 była wyższa aż o 60 procent! Wszystko wskazuje na to, że wymieniacie sprzęt na niespotykaną do tej pory skalę.

Idąc za informacją od Martin & Jacob, bieżący rok będzie na pewno najlepszym pod względem sprzedaży nowych ciągników rolniczych w ostatnich ośmiu latach. Na koniec października sprzedaż mierzona liczbą rejestracji wyniosła ponad 14 tys. sztuk i była wyższa od ubiegłorocznej o 14 proc. Do poprawienia rekordowego wyniku z całego ubiegłego roku brakuje już 300 sztuk, co przy takiej dynamice wzrostu nie będzie stanowiło żadnego problemu.


Największą sprzedaż od początku roku do końca października odnotowała marka New Holland (2336 szt.), która lideruje rynkowi już trzeci rok. Pozycję wicelidera zajęła amerykańska marka John Deere (1970 szt.), zamieniając się pozycjami z marką Belarus (1949 szt.).

Niezmiennie najczęściej wybieranym ciągnikiem przez polskich rolników jest 82-konny Belarus 820, przed modelem Belarus 952. Trzecim najczęściej wybieranym ciągnikiem jest New Holland TD5030.
belarusy górą :rolleyes:
  • Raportuj
Fajna ciekawostka, ciekaw jestem jaki model JD najczęściej jest kupowany, i jak wygląda takie zestawienie jeśli chodzi o kombajny?
  • Raportuj
ciekawe jeszcze który deller sprzedał najwięcej ciągników
;)
  • Raportuj
Zdjęcie
drimlajner
lis 30 2011 17:48
widac arimr sypnela kasa.rolnicy ciesza sie ze maja nowe po niebotycznej cenie kupione traktory producenci sprzetu tez bo kasa unijna idzie do ich kieszeni.wszystko jest dobrze przemyslane.Problem zacznie sie tylko po wprowadzeniu podatku dochodowego dla rolnikow bo amortyzacja od tak drogich sprzetow pochlonie na papierze caly zysk rolnikow i do budzetu panstwa wplynie zero podatku dochodowego.Moze wtedy w koncu chlopi beda gora bo podatek gruntowy zostanie zniesiony
  • Raportuj
JD Comfort ,Premium drozyzna
  • Raportuj