Skocz do zawartości
Zdjęcie

Obora przyszłości otwarta

Napisany przez agrofoto, 25 październik 2011 · 1787 wyświetleń

Dodany obrazek

23 paźdzernika - uroczyste otwarcie nowoczesnej obory.

W niedzielę 23 października do miejscowości Korabie, na otwarcie najnowocześniejszej obory w Polsce przybyło ponad 2 tysiące rolników. Wśród wielu znakomitych gości był Minister Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich - Marek Sawicki, który jak stwierdził, nie widział jeszcze takich tłumów na otwarciu obory. Ale i okazja była nie byle jaka.

Dodany obrazek


Pierwsza w Polsce w pełni zautomatyzowana i zrobotyzowana obora dla 200 krów . Właściciel dostarcza jedynie paszę i analizuje raporty z komputerów monitorujących kondycję krów. Pozostały obrządek wykonują roboty: dojenie, sprzątanie odchodów, nagarnianie paszy. Obora ma automatycznie sterowane oświetlenie dostosowane do fizjologii zwierząt. W trakcie nocnego odpoczynku krów w oborze pali się specjalne czerwone światło, które zapewnia dobrą widoczność i nie przerywa krowom snu.

Dodany obrazek


Krowy bardzo dobrze zaaklimatyzowały się w nowym miejscu i w nowej technologii, same wybierają porę dojenia wchodząc do robotów udojowych i jak mówi Joanna Aerts z Lely nowoczesną technologię przyswajają szybciej od ludzi.

Dodany obrazek


Całkowite wyposażenie obory dostarczyła firma Lely, budynek natomiast postawiła firma KSB Grupa. W Polsce pracuje już 39 robotów udojowych firmy Lely.

Dodany obrazek


Państwo Mariola i Adam Paczóscy – właściciele obory, kochają krowy i to przede wszystkim dla ich dobrostanu postawili taką oborę. Całkowite koszty inwestycji wyniosły 3 mln zł brutto bez materiału genetycznego, zostały pokryte częściowo z kredytu Młody Rolnik, a częściowo z zasobów własnych.

Dodany obrazek


Dodany obrazek


Dodany obrazek


super obora 5/5 3 mln na obore a ile na materiał genetyczny? :blink:
  • Raportuj
1000 euro za jałówkę chyba razy 60
  • Raportuj
bardzo ładna obora sam jestem na etapie budowy obory.
  • Raportuj
Za dwa tygodnie będzie film o tej oborze ze szczegółami: od momentu projektowania, projektu technologicznego, poprzez budowę z uwzględnieniem specjalnie przygotowanych 4 m ruszt betonowych oraz wyposażenia obory. W projekcie biorą udział najważniejsi partnerzy gospodarstwa.

Osoby chętne, które wyślą na adres e-mail:marketing@byd.lelycenter.com adres do korespondencji otrzymają za darmo film na DVD.
  • Raportuj
byłem tam naprawdę to jest przyszłość gospodarstw
  • Raportuj