Skocz do zawartości
Zdjęcie

Nowa linia opakowań środków firmy Bayer CropScience

Napisany przez agrofoto, 28 wrzesień 2011 · 389 wyświetleń

Dodany obrazek

Bayer CropScience, czołowy producent i dostawca nowoczesnych rozwiązań w ochronie roślin i nasiennictwie, zamierza wprowadzić na rynek polski w 2012 roku nową linię opakowań produktów o nazwie smartline.

Nowa linia opakowań, odpowiadając oczekiwaniom rolników i sieci handlowej, oferuje szereg nowych cech, znacznie podwyższających bezpieczeństwo i wygodę użytkowania oraz rozpoznawalność produktów.:
• Do produkcji nowych opakowań zużywa się, w porównaniu z opakowaniami tradycyjnymi, do 10% materiałów mniej, zmniejszy to także zasoby potrzebne do utylizacji opakowań.
• Docelowo nowe opakowania będą pozbawione dodatkowej plomby zabezpieczającej wylew, co ograniczy dodatkowe potencjalne źródło skażenia środowiska - szczególnie zbiorników wodnych oraz ograniczy potrzebę utylizacji elementów aluminiowych.
• Możliwość identyfikacji firmy Bayer, jako producenta jest zwiększona przez trwałe umieszczenia logo firmy na korpusie opakowania, zakrętce i plombie zewnętrznej. Na opakowaniach wytłoczone są również podziałki, ułatwiające orientacyjny pomiar objętości produktu w opakowaniu.
• Istotnie zwiększoną sztywność opakowań a tym samym wyższą ich stabilność podczas magazynowania.
• Jednolitą graficznie i funkcjonalnie linię etykiet – instrukcji stosowania. Na niektórych wielkościach opakowań, etykiety mają większą powierzchnię przeznaczoną na tekst.

• Istotnie ułatwione operowanie opakowaniem z produktem podczas dystrybucji i przygotowania do oprysków:
o Bardziej stabilna konstrukcja opakowania i nowy ergonomiczny kształt uchwytu, ułatwi magazynowanie, przenoszenie i mieszanie produktu przed użyciem.
o Szerszy wylew przyspieszy wylewanie lub wysypywanie produktu z opakowania.
o Wydłużony kształt zakrętki znacznie ułatwi otwieranie i zamykanie opakowania dłonią w rękawicy ochronnej.

Dodany obrazek


Nowa linia zostanie zastosowana do opakowań: 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml, 1 l, 3 l i 5 l.