Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.Zdjęcie

Nowości Warfamy

Napisany przez agrofoto, 27 wrzesień 2011 · 419 wyświetleń

Dodany obrazek

Tygrys polskich szos

11 marca 2009 roku POL – MOT Wrfama SA otrzymała świadectwo homologacji na samochód Grand Tiger. Jest to sukces inżynierów z Warfamy, którzy w ciągu nie całych 9 miesięcy dokonali wszystkich niezbędnych zmian, doprowadzając do zgodności samochodu z dyrektywami Unii Europejskiej. Warto podkreślić, że inżynierom z lubelskiego oddziału spółki jako pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych w Europie, udało się uzyskać homologację na samochód pochodzący z Chin.

Dodany obrazek


Linia brykietowania LTBS laureatem konkursu GreenEvo

Ofertę spółki uzupełnia linia technologiczna do produkcji ekologicznych brykietów, która w chwili obecnej jest najbardziej wydajną tego typu linią na rynku krajowym. Zostało to docenione przez Ministerstwo Środowiska, jednego z organizatorów konkursu zielonych technologii GreenEvo, gdzie spółka, dzięki zgłoszeniu do programu linii technologicznej do brykietowania słomy LTBS została laureatem II edycji tego prestiżowego wydarzenia. W sumie do konkursu zgłoszono 36 technologii. Wśród zakwalifikowanych do udziału w dalszej części projektu propozycji znalazły się jedynie wdrożone na polskim rynku rozwiązania, a nie pomysły i koncepcje. Istotnym kryterium był również wkład w rozwój rodzimej myśli technologicznej i możliwości eksportowe.

POL-MOT Warfama wchodzi w segment autobusów

W niedalekiej perspektywie POL – MOT Warfama zamierza również rozszerzyć aktywność rynkową na segment autobusów. Na mocy podpisanej umowy wspiera na rynku polskim czeskiego producenta autobusów - firmę SOR. Naturalnym rozwinięciem tej współpracy byłoby przejęcie części prac montażowych w produkcji autobusów, szczególnie w zakresie napędów, realizowanych na powierzchniach Oddziału lubelskiego.

Więcej szczegółów na www.warfama.pl, zapraszamy na naszą stronę.